HP i DyeMansion formalizują strategiczną współpracę

Koncentrując się na dostarczaniu wysokiej jakości, skalowalnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie wytwarzania przyrostowego oba koncerny nawiązały strategiczny sojusz. 

HP zamierza promować technologie postprocessingu DyeMansion jako preferowane rozwiązanie dla klientów produkujących gotowe części na masową skalę, zwłaszcza z wykorzystaniem autorskich rozwiązań HP.

W ramach nowo sformalizowanej współpracy firmy skoncentrują się na wspólnej analizie rynku i zapewnią kompleksowe rozwiązania, które płynnie integrują się z działaniami użytkowników, odblokowując nowe aplikacje oraz oferując wzajemne wsparcie i porady.

Felix Ewald, dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion tak skomentował wspólną inicjatywę: „Ścisła współpraca między producentami drukarek a dostawcami technologii przetwarzania końcowego umożliwia opracowywanie użytecznych i zorientowanych rynkowo rozwiązań dla użytkowników AM na całym świecie. W DyeMansion i HP już to bardzo dobrze zinternalizowaliśmy. Bardzo się z tego cieszę i nie mogę się doczekać kolejnych wspólnych działań”.

„Formalizacja strategicznej współpracy z DyeMansion stanowi kluczowy moment w naszej wspólnej podróży. Łączy w sobie naszą wiodącą technologię druku 3D ze szczegółowym postprocessingiem DyeMansion, aby ustanowić nowe standardy w produkcji części drukowanych w 3D” – powiedział François Minec, globalny dyrektor ds. polimerów 3D w HP.

O dotychczasowej współpracy DyeMansion i HP w sektorze AM

HP współpracuje z DyeMansion już od kilku lat, aby zapewnić połączone procesy druku 3D i postprodukcji na bazie sproszkowanych tworzyw sztucznych. Systemy DyeMansion sprawdzają się zarówno w odpylaniu, wygładzaniu powierzchniowym (mechanicznym i chemicznym) oraz barwieniu szarych i białych części/wydruków 3D powstałych w technologii HP Multi Jet Fusion. W 2020 r. DyeMansion wypuściło 17 nowych kolorów przeznaczonych specjalnie do barwienia wydrukowanych w 3D szarych części HP MJF wykonanych z poliamidu (PA 12). Wspólnie opracowano również postprodukcję  i barwienie białych części wyprodukowanych przy użyciu drukarki z nowej serii — HP Jet Fusion 5420W, z nowego materiału — PA 12W, wprowadzonego na rynek przez HP w listopadzie 2022 r. 

Ponadto Lubrizol — globalny dostawca specjalistycznej chemii przemysłowej, zatwierdził Powerfuse S, czyli rozwiązanie opracowane przez DyeMansion do chemicznego wygładzania półsztywnych materiałów termoplastycznych. Oferowane przez nich TPU ESTANE 3D M95A i ELASTANE 3D M88A, stworzone do druku 3D w technologii HP Multi Jet Fusion posiadają certyfikat biokompatybilności i nadają się do wygładzania i barwienia z wykorzystaniem rozwiązań DyeMansion.

Niemiecki koncern z Monachium opracował również sposób przetwarzania końcowego dla Ultrasint TPU01 od BASF — kolejnego globalnego gracza chemii przemysłowej, koncentrując się na odpylaniu, wygładzaniu chemicznym i barwieniu. Na stoisku DyeMansion podczas targów Formnext 2022 r. prezentowane były wydruki 3D elementów zawierających lattice structure  z materiałów firmy BASF i innych dostawców, a także „biała księga” odnośnie do addytywnej produkcji z postprocessingu wydruków z TPU.

HP i DyeMansion są również obok BASF Forward AM i EOS pomysłodawcami AM I Navigator, inicjatywy z 2023 r., która ma pomóc użytkownikom AM w skalowaniu i integrowaniu wytwarzania przyrostowego z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi.

Obie firmy są podekscytowane możliwością rozszerzenia współpracy podczas kluczowych wydarzeń branżowych w 2024 r., w tym Formnext, Rapid + TCT i AMUG, prezentując synergię między swoimi technologiami oraz wspólną wizję przyszłości produkcji, która rysuje się w jasnych barwach i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co oba koncerny wspólnie osiągną w nadchodzącym roku.

Chcesz produkować addytywnie z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań HP i DyeMansion? Skorzystaj z możliwości wytwarzania na żądanie poprzez naszą platformę AM3D

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas