Zautomatyzowane czyszczenie z Powershot C kluczem do większej produktywności AM

Druk 3D jest coraz częściej wykorzystywany w produkcji, dlatego oprócz zapewnienia wysokiej jakości produktu przedsiębiorcy oczekują także od AM obniżenia kosztów produkcji seryjnej.

Przetwarzanie końcowe jest dziś nadal głównym czynnikiem generującym koszty, choć podnosi jakość wydruków. Zwłaszcza ręczne czyszczenie jest czasochłonne i kosztowne. Kolejnym problemem jest wysokie ryzyko uszkodzenia części.

Zautomatyzowane czyszczenie zwiększa wydajność AM

Wykorzystując DyeMansion Powershot C, możliwe jest jednorazowe wyczyszczenie ¾ przestrzeni roboczej HP Jet Fusion 4200 lub 5200 w czasie 10 minut. Dzięki temu rozwiązaniu standardowy czas potrzebny na usunięcie niespieczonego proszku z surowych wydruków jest krótszy, a koszty związane z zatrudnieniem dedykowanego pracownika można znacznie ograniczyć, jednocześnie poprawiając wydajność produkcyjną.

Urządzenie do zautomatyzowanego piaskowania Dyemansion Poweshot C

Inwestycja w zautomatyzowane odpylanie zwiększa OEE na wiele sposobów. Ze względu na krótki czas cyklu (10 minut na przebieg) Powershot C może zastąpić do czterech ręcznych kabin do piaskowania.

Jeśli trzymać się założeń i przyjąć, że wymagany czas ręcznego usuwania proszku z części 3D to 30 sekund, a czas załadunku/rozładunku na cykl wynosi 4 minuty, piaskowanie 100 części zajmie 54 minuty. W Powershot C tę samą liczbę części można wyczyścić w ciągu 14 minut (4 minuty załadunku/rozładunku
+ 10 minut automatycznego odpylania na cykl).

Chcąc ręcznie wyczyścić taką samą liczbę części 3D, co za pomocą Powershot C (w tym samym czasie), potrzebne byłyby cztery ręczne piaskarki. Powershot C zapewnia zatem nie tylko skrócenie czasu potrzebnego do usuwania proszku, ale także zmniejsza wymaganą przestrzeń produkcyjną oraz siłę roboczą.

Porównanie liczby części czyszczonych ręcznie i automatycznie w ciągu 10 minut

Powershot C — skuteczne czyszczenie bez ryzyka uszkodzeń części 3D

Ręczne czyszczenie jest obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia wydruków ze względu na nierównomierny rozkład strumienia ścierniwa, co skutkuje pozostałościami proszku wewnątrz wydruków z otworami, a także śladami „oparzeń” i nacisku na powierzchni czyszczonych manualnie części drukowanych w 3D.

W porównaniu do ręcznych piaskarek Powershot C DyeMansion jest wyposażony w obrotowy kosz wykonany ze stali nierdzewnej. Dwie równocześnie pracujące dysze piaskujące są umieszczone prostopadle do obracającego się kosza i zawartych w nim elementów, skutecznie usuwając proch. Stała odległość pomiędzy dyszą a częściami zapewnia powtarzalne wyniki bez uszkodzeń powierzchniowych elementów podczas procesu.

.
Previous slide
Next slide

Wydruki 3D w proszkowych technologiach (SLS — białe i MJF — szare) przed i po piaskowaniu
z zastosowaniem DyeMansion Powershot C 

Dzięki rozwiązaniu DyeMansion Powershot C surowe wydruki 3D można całkowicie wyczyścić w ciągu zaledwie dziesięciu minut. Zapewnia to znaczne korzyści w zakresie produktywności, oszczędzając czas
i pieniądze.
Równomierny obrót kosza do piaskowania zapobiega uszkodzeniom spowodowanym nierówną odległością i zmiennym ciśnieniem, co mam miejsce w manualnym odpylaniu.

Powershot C to pierwszy krok w zautomatyzowanym przepływie pracy od — wydruku do produktu, który zamienia surowe części w przedmioty o wysokiej wartości. W przypadku produkcji seryjnej ma to kluczowe znaczenie — wpływa na wzrost produktywności AM i przyjęcie tej metody wytwórczej na większą skalę.

Wszystkich zainteresowanych możliwością czyszczenia wydruków za pomocą rozwiązań DyeMansion zachęcamy do skorzystania z platformy AM3D, gdzie na zlecenie można zarówno drukować, jak i czyścić, wygładzać oraz barwić wydruki 3D powstałe w przemysłowych technologiach SLS i MJF. 

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas