Siemens, DyeMansion, HP, BASF Forward AM i EOS uruchamiają AM I Navigator

Najważniejsze firmy zajmujące się produkcją przyrostową uruchomiły inicjatywę „AM I Navigator”. Celem jest wsparcie przedsiębiorstw przemysłowych w wykorzystaniu druku 3D w masowej produkcji. Droga do tego jest często złożona, jak podkreślają firmy Siemens, DyeMansion, HP i inni partnerzy w komunikacie prasowym.

Zapowiedziany podczas Formnext 2023 przez firmy Siemens, DyeMansion, BASF Forward AM, EOS i HP, AM I Navigator jest opisany jako „holistyczny model dojrzałości”, który obejmuje łańcuch procesu przemysłowego druku 3D „od materiału przez maszyny do automatyzacji” i definiuje pięć etapów przyjęcia AM – podstawowego, profesjonalnego, zaawansowanego, zintegrowanego i autonomicznego. 

Chociaż nie zostało wyjaśnione, jak inicjatywa będzie działać w praktyce, w komunikacie prasowym sojusznicy stwierdzili, że poprzez AM I Navigator chcą pomóc użytkownikom AM w „skalowaniu i integrowaniu wytwarzania przyrostowego z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi”.

Dzięki AM I Navigator firmy znajdą sposoby na skalowanie i integrację wytwarzania przyrostowego z procesami produkcyjnymi

Felix Ewald, dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion, skomentował: „Celem naszej branży jest promowanie przyjęcia AM. Jest to coś, co może odnieść sukces tylko wtedy, gdy będziemy współpracować i mówić wspólnym językiem. Dzięki AM I Navigator pomagamy firmom w dostosowaniu AM specjalnie do ich profilu działalności. Cieszę się, że ta inicjatywa, którą rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu razem z firmą Siemens, rozwija się już wśród dużych graczy, takich jak HP, EOS i BASF Forward AM. AM I Navigator wygeneruje spójne plany działania, które będą pomocne i budujące zaufanie dla wielu przyszłych użytkowników AM”.

AM I Navigator ma na celu wyposażenie firm w odpowiednią strategię dla produkcji addytywnej i przeprowadzi „kontrolę dojrzałości”, opartą na wnioskach z Siemens Digital Manufacturing Excellence, aby pokazać aktualny poziom dojrzałości AM i jej potencjał. Następnie udostępnione zostaną szczegółowe zalecenia dotyczące dalszego rozwoju produkcji.

Do pierwszej grupy pionierów inicjatywy mogą dołączyć kolejni dostawcy technologii dla wytwarzania przyrostowego. 

Wspólny panel wszystkich uczestników inicjatywy AM I Navigator przedstawiono podczas tegorocznej edycji Formnext, w ramach prezentacji na Scenie Technologicznej w środę 8 listopada. 

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas