Wyceń usługę badania materiałowego

Wybierz badanie jakie chcesz przeprowadzić

Wybierz badanie jakie chcesz przeprowadzić

Sprawdź ofertę badań materiałowych AM3D

Dowiedz się więcej na temat badań, które wykonujemy.

Dzięki zastosowaniu maszyny wytrzymałościowej z najwyższej półki japońskiej firmy Shimadzu AGX-V możemy przeprowadzić dla naszych klientów badania materiałowe. Realizujemy zlecenia badawcze w zakresie sprawdzania wytrzymałości materiału, wyznaczania krzywych materiałowych przy rozciąganiu oraz ściskaniu jak również testy zrywania połączeń. Możliwe jest również przeprowadzenie testów trójpunktowego oraz czteropunktowego zginania. Nasze maszyny badawcze zgodne są z normami ISO, JIS, DIN a także ze standardami ASTM.

Dysponujemy zaawansowanym przenośnym urządzeniem MarSurf PS 10 umożliwiającym badanie chropowatości powierzchni oraz przygotowanie gotowych wyników bezpośrednio na przyrządzie pomiarowym. Dzięki niemu możemy dokładnie sprawdzić profil powierzchni oraz jakość wykonanego wcześniej post-processingu, co jest szczególnie istotne dla produktów, których jakość wykończenia jest bardzo ważnym czynnikiem w trakcie produkcji.

Urządzenie którym dysponujemy to to solidny, dokładny i prosty w obsłudze miernik. W zależności od zastosowanej głowicy posiada możliwość nie tylko pomiarów twardości w skali Shore’a A oraz D lecz również grubość powłoki, grubości folii i innych.

Zastosowanie precyzyjnych wag wysokich udźwigów z jednopunktowym sposobem mocowania szalki gwarantuje bardzo dobrą geometrię, co pozwala na uniknięcie błędów pomiarowych. Dokładność wagi wynosi 0.1 mg przy udźwigu do 120g. Dla naszych klientów oferujemy precyzyjne wyznaczenie wagi małych detali (do 120g) oraz wyznaczenie gęstości.

Odporność elementu na zużycie podczas pracy i obciążeniach mechanicznych jest kluczową kwestią przy wyborze odpowiedniego materiału. Nasza aparatura pomiarowa pozwala na zbadanie próbki o grubości do 6.37mm (1/4 cala) pod kątem wytrzymałości powierzchni na różnego rodzaju przetarcia. Przeprowadzoneprzez nas badania mogą ułatwić dobór odpowiedniego materiału do prowadzonego projektu.

Komora do przyspieszonych badań starzeniowych odtwarza uszkodzenia spowodowane przez działanie promieni słonecznych, deszcz i rosę. W ciągu kilku dni lub tygodni może odtworzyć uszkodzenia materiału, które w warunkach atmosferycznych powstają w ciągu miesięcy lub lat. W celu symulacji starzenia w warunkach atmosferycznych, materiały w komorze poddaje się działaniu zmiennych cykli promieniowania UV i wilgoci w kontrolowanej podwyższonej temperaturze. Symulację działania promieni słonecznych uzyskuje się za pomocą specjalnych lamp fluorescencyjnych UV. Do symulacji rosy i deszczu wykorzystuje się skraplanie lub natrysk wodą.

Pozostałe elementy linii produkcyjnej AM3D

Poznaj wszystkie etapy procesu wytwarzania przyrostowego

Masz niestandardowe zlecenie?

Twoje zlecenie wymaga indywidualnej konsultacji z naszymi ekspertami? Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły