Postprocessing

Obróbka wykończeniowa zewnętrznych powierzchni
elementów drukowanych w technologii 3D

Przebieg procesu

Przy użyciu innowacyjnych urządzeń marki DyeMansion

Obróbka wykończeniowa modeli drukowanych w 3D jest nieodłącznym elementem procesu produkcji addytywnej. Najczęściej polega ona na oczyszczeniu części ze zbędnych fragmentów przylegających do struktury drukowanego modelu. W przypadku technologii HP Multi Jet  Fusion, którą wykorzystujemy, podstawowym zabiegiem w ramach postprocessingu jest oczyszczenie części z niezespojonego proszku, który jest materiałem budulcowym drukowanych modeli. Proces ten odbywa się przy pomocy przystosowanej do tego celu automatycznej piaskarki PowerShot C. Szeroka gama urządzeń marki DyeMansion pozwala również na wygładzanie zewnętrznych powierzchni wydrukowanych elementów przy pomocy urządzenia PowerShot S oraz barwienie wydruków na dowolny kolor z wykorzystaniem technologii DeepDye Coloring dzięki urządzeniu DM60.

Efekty postprocessingu

Piaskowanie, wygładzanie oraz barwienie powierzchni

Procesy, którym poddawane są wydruki, mogą znacząco wpłynąć na poprawę jakości zewnętrznych struktur drukowanych elementów. Wygładzanie części przy użyciu DyeMansion PowerShot S czyni ich powierzchnię porównywalną do elementów formowanych wtryskowo. Możliwość zabarwienia wydruków na dowolny kolor sprawia, że poziom ich wykończenia jest wystarczająco wysoki, aby sprostać nawet najwyższym wymogom jakościowym.

Co najważniejsze procesy wykończeniowe przy użyciu maszyn DyeMansion nie wpływają negatywnie na parametry wytrzymałościowe oraz dokładność wymiarową gotowych części.

Odtwórz wideo

Postprocessing na zlecenie

Zamawianie usług piaskowania, wygładzania oraz barwienia powierzchni

Z myślą o klientach, którzy oczekują najwyższej jakości wykończenia części oferujemy nasze usługi w zakresie postprocessingu z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń firmy DyeMansion. Dołożymy wszelkich starań, aby gotowe produkty spełniały odpowiednie wymogi jakościowe.

Aby zlecić nam realizację postprocessingu, należy zaznaczyć odpowiednie opcje podczas zlecenia wydruku 3D online.

Oferujemy procesy: piaskowania, wygładzania powierzchni modelu oraz barwienia na wybrany kolor. Jeżeli interesuje Cię realizacja postprocessingu na gotowym, wydrukowanym wcześniej modelu skontaktuj się z nami przy użyciu formularza znajdującego się tutaj.

Żywe kolory DyeMansion dla szarych materiałów

Od teraz wyraziste kolory DyeMansion są dostępne także dla elementów wykonanych z szarych materiałów

Jak łatwo ocenić na poniższych przykładach, nowe kolory, przygotowane specjalnie z myślą o aplikacji na szarych wydrukach z produkcyjnej technologii HP Multi Jet Fusion 3D cieszą oko niesamowitą głębią barw. Wszystkie 17 standardowych kolorów DyeMansion umożliwia uzyskanie żywych odcieni podczas barwienia materiału HP 3D HR PA 12.

17 standardowych kolorów Opracowane dla HP 3D HR PA 12 z wykończeniem PSS Jedyny na rynku żywy zakres kolorów dla szarych części MJF

Standardowe kolory dla białych materiałów

color-standard

Wachlarz podstawowych kolorów do barwienia białych materiałów. Wszystkie 17 standardowych kolorów DyeMansion opracowano dla materiału EOS PA2200 z wykończeniem PolyShot Surfacing (PSS). Kolory podstawowe są często używane w usłudze barwienia na żądanie — zawsze doskonale się sprawdzają. Ostateczny wygląd kolorów może się różnić w przypadku zastosowania materiału innego niż PA2020.

System kolorów RAL

color-ral

Korzystaj z całej palety kolorów RAL: duży wybór kolorów bez dodatkowego oczekiwania i dodatkowych kosztów opracowania. Ponieważ kolorystyka i wygląd zależą w dużym stopniu od takich parametrów, jak materiał i wykończenie, paleta RAL została opracowana z określonymi parametrami, mianowicie dla EOS PA2200 i wykończenia PolyShot Surfacing (PSS).

System kolorów Pantone i więcej

color-pantone

Dla wszystkich projektantów i miłośników mody możemy stworzyć dowolny kolor Pantone TPG dla każdego wykończenia powierzchni.

ColorsX automotive

color-colorsx

Opracowany, aby spełnić wymagania motoryzacyjne dotyczące lekkich i odpornych na ciepło części do wnętrz pojazdów.

ColorsX Neon

color-neon

Żywe kolory zaprojektowane z myślą o wyjątkowej odzieży sportowej i zastosowaniu w projektach lifestyle'owych.

Dowolny kolor

color-choice

Zaprojektuj części z nadrukiem 3D w kolorze korporacyjnym lub dowolnym wybranym kolorze! Wspólnie z naszymi klientami jesteśmy w stanie opracować specjalne odcienie pasujące np. do odcienia skóry. Z kolei replikacja dokładnego koloru części formowanej wtryskowo ma kluczowe znaczenie w projektach produkcyjnych. Dlatego każdy indywidualny kolor opracowujemy bezpośrednio na materiale dostarczonym przez klienta.

Opcje kolorystyczne dla różnych materiałów

Sprawdź jakie opcje oferujemy zależnie od materiału, z jakiego wykonano wydruk

Dowiedz się wiecej na stronie dystrybutora

Pozostałe elementy linii produkcyjnej AM3D

Poznaj wszystkie etapy procesu wytwarzania przyrostowego

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas