Oprogramowanie do druku 3D z certyfikatem zgodności dla drukarek HP serii JF 5200

Najnowsza wersja przełomowego oprogramowania do zarządzania procesem druku 3D opracowana przez firmę CoreTechnologie — 4D_Additive 1.5, uzyskała certyfikat potwierdzający bezproblemową integrację z najnowszą generacją przemysłowych drukarek HP z serii JF 5200 3D.

Po szeroko zakrojonych testach oprogramowanie do druku 3D 4D_Additive autorstwa francusko-niemieckiej firmy CoreTechnologie, zostało zatwierdzone przez HP do jej najnowszej serii drukarek przemysłowych Jet Fusion 5200 3D. Oznacza to, że zadania drukowania można teraz wysyłać bezpośrednio z interfejsu użytkownika do każdej drukarki 3D z tej serii.

Zautomatyzowany proces druku 3D

Dzięki wydajnym funkcjom zagnieżdżania 3D i szerokiej gamie interfejsów narzędzie 4D_Additive importuje modele CAD we wszystkich popularnych formatach, automatycznie umieszcza je w przestrzeni roboczej i bezproblemowo wysyła na serwer druku HP. Przestrzeń konstrukcyjna maszyn HP przeznaczonych do produkcji jest niezawodnie wypełniana w wysoce zautomatyzowanym procesie, ponieważ zagnieżdżanie komponentów odbywa się z kontrolą kolizji.

Łatwe w obsłudze oprogramowanie, które można wykorzystać we wszystkich popularnych procesach drukowania 3D, posiada kompleksowo zmieniony moduł do tworzenia struktur siatkowych, na przykład lekkich komponentów. Praktyczną dodatkową funkcją 4D_Additive jest generowanie tekstur na powierzchniach komponentów modeli CAD. Funkcje analityczne służące do określania krytycznych grubości ścian i optymalizacji wyrównania komponentów, a także zaawansowane funkcje naprawcze pomagają zoptymalizować przepływ pracy podczas druku 3D za pomocą jednego pakietu oprogramowania.

Pakiet oprogramowania 3D_Additive 1.5 firmy CT jest teraz zatwierdzony do użytku z drukarkami 3D HP. Teraz po raz pierwszy modele 3D popularnych formatów CAD można szybko przetwarzać bezpośrednio jako dokładną, inteligentną i lekką geometrię B-rep na potrzeby wszystkich procesów wytwarzania przyrostowego.

Nowe funkcje 4D_Additive 1.5

Wykorzystując nowe funkcje struktury kratowej 4D_Additive 1.5, można szybko opracować i zoptymalizować komponenty wytwarzane addytywnie z dodatkowymi właściwościami, takimi jak progresywne tłumienie, wydajna wymiana ciepła, lekka konstrukcja lub funkcje zespołu zintegrowanego w jednym komponencie. Rozmiar komórek i grubość siatki konstrukcji można dostosować do profilu obciążenia za pomocą kolorowej grafiki, co pozwala na adaptacyjne generowanie obszarów o większych obciążeniach o gęstszej strukturze. Interfejs Nastran oprogramowania umożliwia płynny transfer danych do systemów obliczeniowych CAE w celu sprawdzenia wygenerowanych geometrii w ciągu kilku sekund.

Aktualizacja 4D_Additive 1.5 firmy CoreTechnologie zawiera poprawki modułu struktury kratowej i funkcji logicznych do tworzenia perforacji

Moduł zawiera dwadzieścia dwa różne typy siatek, z siatkami wewnętrznymi i zewnętrznymi generowanymi na podstawie oryginalnych modeli 3D/CAD. Poszczególne obszary powierzchni lub części objętości komponentu można zastąpić lekkimi konstrukcjami o dużej wytrzymałości, takimi jak żyroidy lub  voronoi, optymalizując model CAD dla danego zastosowania.

Tworzenie wzorów perforacji jest również możliwe za pomocą nowych funkcji boolowskich. Tysiące otworów o dowolnej wielkości są generowane automatycznie, tak aby były prostopadłe do powierzchni modelu CAD. Do ciekawych zastosowań technologii kratowej Additive Manufacturing zalicza się np. wytwarzanie addytywne form do termoformowania próżniowego czy produkcji katalizatorów.

Oczekuje się, że dzięki nowym funkcjonalnościom oprogramowania m.in. znaczne uprości się proces zarówno skanowania do wytwarzania przyrostowego, jak i samego druku 3D.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas