Najczęściej zadawane pytania
Sprawdź, czy odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz na poniższej liście
Start / FAQ
Pytania ogólne
Wyceny można dokonać przy użyciu kalkulatora online, który znajduje się na stronie, ładując pliki w formacie 3mf, .stl, .obj, .vrml, .stp lub .step. oraz określając, materiał, parametry druku i opcje post-processingu.
Aby założyć konto na naszym serwisie kliknij w ikonkę w prawym górnym rogu ekranu. Nastąpi przekierowanie na stronę rejestracji, gdzie należy poprawnie uzupełnić dane osobowe i kontaktowe.
Tak, gotowe wydruki mogą zostać wysłane w dowolne miejsce na terenie naszego kraju (za pośrednictwem firmy kurierskiej lub poprzez sieć paczkomatów). Istnieje również możliwość odbioru osobistego na terenie Krakowa, gdzie znajduje się nasze Centrum Technologiczne.
Tak, w tym celu należy uzupełnić dane adresowe w formularzu kontaktowym do przygotowania indywidualnej wyceny transportu.
Dostawy realizowane są za pośrednictwem firm kurierskich oraz sieci paczkomatów. Możliwy jest również odbiór osobisty w naszym Centrum Technologicznym znajdującym się w Krakowie.
Koszty dostawy modeli uzależnione są od ich wagi oraz gabarytów. Bardzo istotny jest również priorytet dostawy. W każdym przypadku stawkę transportową ustala firma spedycyjna realizująca dostawę.
Formy płatności dostępne na stronie: PayPal, Blik, przelew bezpośredni, płatność kartą.
Tak, w zależności od potrzeb klienta wraz z gotowymi modelami przekazujemy rachunek lub fakturę VAT.
Szczegóły procesu wyceny zlecenia
Na koszty wydruku składa się wiele elementów. Najważniejsze z nich to objętość modelu oraz ilość miejsca, które zajmuje w koszyku roboczym. Parametry te obliczane są automatycznie na podstawie przesłanego pliku w formacie .stl.
Akceptowane formaty plików: .3mf, .stl, .obj, .vrml, .stp, .step.
Do prawidłowej wyceny potrzebny jest model z zamkniętymi ścianami (tworzący bryłę). Gotowy model należy zapisać do pliku o określonym formacie (.3mf, .stl, .obj, .vrml, .stp, .step).
Podstawową jednostką miary powinny być milimetry.
Opcja szybkiej wyceny nie wymaga założenia konta na naszej stronie. Natomiast jeżeli chcesz otrzymać dedykowaną wycenę dla zlecenia niestandardowego – założenie konta będzie konieczne. Dodatkowo aktywne konto umożliwi weryfikację poprzednich projektów oraz ich analizę w zakresie ceny, zastosowanych materiałów oraz wybranej post-produkcji.
Wycena zaproponowana przez automatyczny system może ulec nieznacznej zmianie po weryfikacji zlecenia przez pracownika działu 3D. Niektóre elementy produkcji muszą zostać zweryfikowane przez doświadczonego eksperta przed potwierdzeniem ostatecznej kwoty zlecenia.
Proces druku 3D
Pole robocze maszyny drukującej to 380 x 284 x 380 mm (332 x 190 x 248 mm w przypadku druku w kolorze). Minimalne wymiary wydruku wynoszą 10 x 10 x 10 mm.
Wydruki realizujemy w technologii HP Multi Jet Fusion.
Wykorzystujemy proszki na bazie polimerów PA12, PA12CB, PA11, PA12GB i PP (polipropylen) oraz elastomerów TPU01.
Szczegóły dotyczące materiałów do druku 3D w technologii MJF znajdują się tutaj.
Dokładność wymiarowa w technologii MJF wynosi do 0,05 mm (w przypadku materiału PA 11)
Dla materiałów PA11, PA12, PA 12 GB oraz TPU standardowym kolorem części jest ciemno szary. W przypadku materiału PA 12 CB kolor części jest zbliżony do białego. W tym przypadku możliwe są również wydruki w pełnej palecie kolorów CMYK.
Tak, przy użyciu materiału PA 12 CB możliwy jest wydruk w pełnej palecie kolorów CMYK.
Tak, jest to materiał TPU.
Tak, cena drukowanych elementów zawiera koszt wstępnej postprodukcji najczęściej wykonywanej za pomocą kulek szklanych, kompozytowych lub mineralnych. Nasz specjalista 3D wybiera optymalną formę pod kątem materiału, z którego elementy zostały wydrukowane.
Klient podczas składania zamówienia może wskazać na wydruk BEZ wstępnej postprodukcji, którego efektem będzie model nieoczyszczony z proszku.
Charakterystyka wytrzymałościowa zależna jest od zastosowanego materiału. Aby poznać szczegółowe informacje odnośnie materiałów należy przeanalizować ich specyfikacje techniczne dostępne na naszej stronie.
Postprocessing
Jest to proces oczyszczania i wykańczania zewnętrznych powierzchni modelu po procesie druku 3D.
Oferujemy usługi piaskowania, wygładzania/utwardzania powierzchniowego oraz barwienia wydruków w pełnej palecie RAL.
Barwienie odbywa się przy użyciu specjalistycznych maszyn firmy DyeMansion, które ciśnieniowo wtłaczają i nanoszą wybrany kolor na powierzchnię modeli.
Wygładzanie powierzchni realizowane jest przy pomocy urządzenia DyeMansion Powershot S, które używa do tego kompozytowych kulek. Wygładzanie nie wpływa na dokładność wymiarową drukowanych części.
Badania materiałowe
Badania materiałowe to szereg testów, którym poddawane są produkowane elementy. Testowane mogą być zarówno wydruki realizowane przez AM3D jak i elementy dostarczone przez zewnętrznych klientów. Pełna lista badań materiałówych realizowanych przez naszą firmę dostępna jest tutaj.
Pełna lista badań materiałowych wraz ze szczegółowymi opisami dostępna jest tutaj.
Naszym badaniom mogą zostać poddane różnorodne materiały, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt za pośrednictwem naszego formularza.
Proces skanowania 3D
Tak, w tym celu należy skontaktować się z nami w celu ustalenia szczegółów. Link do strony kontakt dostępny jest tutaj.
Koszt usługi ustalany jest indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.
Procesowi skanowania mogą zostać poddane zarówno małe części jak i duże, złożone elementy. Minimalna wielkość skanowanego detalu to 30 x 30 x 30 mm.
Dysponujemy urządzeniami, które skanują z dokładnością do 0,01 mm.
Tak, nasze skanery doskonale radzą sobie np. z chromowanymi elementami.
Tak, istnieje możliwość pracy w terenie po wcześniejszym ustaleniu szczegółów. W tym celu należy skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.
Tak, nasze urządzenia skanują elementy wraz z teksturami oraz wysoką głębią koloru na poziomie 24bpp (ang. bits per pixel, czyli bitów na piksel).
Proces projektowania 3D
Tak, aby zlecić zaprojektowanie konkretnych elementów należy skorzystać z formularza kontaktowego.
Koszt usługi obliczany jest indywidualnie, po kontakcie z klientem.
W ramach projektowania 3D możemy dla klienta zrealizować proces inżynierii odwrotnej, odtworzenie uszkodzonego elementu, przeprowadzić proces optymalizacji topologicznej lub wykonać projekt od zera.
Tak, dzięki procesowi projektowania 3D możliwe jest odtworzenie uszkodzonego elementu oraz produkcja przy pomocy technologii addytywnych lub tradycyjnych.