Projektowanie 3D
i obliczenia wytrzymałościowe

Tworzenie wirtualnych projektów modeli trójwymiarowych dla produkcji addytwnej

Proces projektowania

Przy pomocy zaawansowanego oprogramowania

Proces projektowania 3D jest jednym z najważniejszych etapów przygotowania do produkcji addytywnej. Z jakością wykonanych modeli trójwymiarowych bezpośrednio związane są bowiem podstawowe właściwości gotowych elementów. Na etapie projektowania należy uwzględnić wiele istotnych czynników takich jak m.in. grubości ścian przygotowywanego modelu, jego struktura wewnętrzna czy siły działające na dany element w realnych warunkach jego pracy. Na szczęście z tymi wyzwaniami projektanci AM3D nie muszą się mierzyć sami, ponieważ do dyspozycji mają szereg zaawansowanych programów wspierających ich podczas tworzenia modeli.

Baza wiedzy o druku 3D HP Multi Jet Fusion

Katalogi online

Przewodnik po technologii
Podręcznik projektowania
Przewodnik po technologii
Podręcznik projektowania

Specjalistyczne oprogramowanie

Programy do projektowania wraz z opisem funkcjonalności

Oprogramowanie do parametrycznego modelowania CAD. Pozwala na projektowanie modeli bryłowych, powierzchniowych, konstrukcji spawanych itd.

Dowiedz się więcej

Zaawansowane oprogramowanie stworzone dla produkcji addytywnej. Pozwla m.in. na edycję oraz naprawę plików STL.

Dowiedz się więcej

Narzędzie stworzone z myślą o tworzeniu lekkich i wytrzymałych struktur „lattice’owych” wypełnienia modelu, szczególnie przydatnych w trakcie procesu optymalizacji topologicznej.

Dowiedz się więcej

Oprogramowanie graficzne umożliwiające tworzenie zaawansowanych modeli 3D, fotorealistycznych renderów i animacji.

Dowiedz się więcej

Wydajne narzędzie do inżynierii odwrotnej. Łączy w sobie modelowanie 3D z procesem przetwarzania danych uzyskanych w wyniku skanowania trójwymiarowego.

Dowiedz się więcej

Profesjonalne oprogramowanie dedykowane do projektowania aparatów ortopedycznych, protez, hełmów ochronnych itp.

Dowiedz się więcej

Precyzyjny program pozwalający na tworzenie różnorodnych kształtów geometrycznych. Potrafi tworzyć, edytować bryły nieograniczone w stopniu złożoności i rozmiarze.

Dowiedz się więcej

Oprogramowanie do modelowania 3D przy współpracy z manipulatorami haptycznymi. Zapewnia to projektantowi pełną swobodę ruchu oraz odczucie fizycznego rzeźbienia w wirtualnym środowisku.

Dowiedz się więcej

Oprogramowanie Altair wspomaga obliczenia numeryczne metodą MES, co pozwala na uwzględnienie obciążeń mechanicznych, termicznych itp. już na etapie projektowania. Ma to kluczowe znaczenie dla przyszłej eksploatacji projektowanego elementu.

Projektowanie na zlecenie

Dla tych, którzy nie posiadają doświadczenia w projektowaniu

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów oferujemy usługę modelowania 3D oraz przygotowania projektów do wydruku w technologii HP Multi Jet Fusion. Specjalistyczne oprogramowanie oraz doświadczenie naszego zespołu pozwala nam podjąć praktycznie każde wyzwanie w obszarze projektowania i modelowania w 3D, optymalizacji topologicznej, inżynierii odwrotnej oraz pokrewnych tematów związanych z profesjonalnym przygotowaniem modeli trójwymiarowych do produkcji przyrostowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą projektowania na zlecenie skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza, który dostępny jest tutaj.

Analiza MES

Metoda Elementów Skończonych

Zaawansowana metoda rozwiązywania układów równań różniczkowych, dzięki której mamy możliwość badania wytrzymałości konstrukcji w wielu aspektach.
Dzięki prowadzeniu badań w trójwymiarze posiadamy możliwość analizy skomplikowanych modeli 3D w pamięci komputera za pośrednictwem oprogramowania CAD bez konieczności budowania prototypu. Metoda ta znacząco wpływa na ułatwienie procesu projektowania. Podział obszaru na mniejsze elementy skutkuje dokładniejszymi wynikami obliczeń ale wymaga zwiększonego zapotrzebowania na moc obliczeniową komputera.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą projektowania na zlecenie skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza, który dostępny jest tutaj.

Pozostałe elementy linii produkcyjnej AM3D

Poznaj wszystkie etapy procesu wytwarzania przyrostowego

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas