Badanie starzeniowe

Przy użyciu komory starzeniowej

Komora do przyspieszonych badań starzeniowych odtwarza uszkodzenia spowodowane przez promienie słoneczne UV lub deszcz czy rosę.

Odtworzenie uszkodzeń starzeniowych powstałych w naturalnych warunkach na przestrzeni lat trwa w naszej komorze od kilku do kilkunastu tygodni. Nasza maszyna poddaje dane elementy działaniu zmiennych cykli promieniowania UV oraz wilgoci w podwyższonej temperaturze, która jest w pełni kontrolowana. Proces skraplania lub natrysk wodą wykorzystywane są do symulacji deszczu i rosy.

Nasza komora starzeniowa spełnia normy ASTM.

Zalety komory starzeniowej:

  • Najbardziej realne warunki – lampy ksenonowe komory wytwarzają promieniowanie najbardziej zbliżone do całkowitego widma światła słonecznego. Poziome układanie próbek i opcjonalny system natrysku wodą zapewnia najbardziej realną symulację wilgoci dostępną w kompaktowej komorze ksenonowej. Dostępny jest opcjonalny system chłodzenia używany w badaniach z niską temperaturą.
  •  Szybkie wyniki – produkt wystawiony w warunkach atmosferycznych bezpośrednio na działanie promieni słonecznych poddawany jest ich maksymalnemu działaniu przez kilka godzin dziennie.  W komorze Q-SUN Xe-1 można poddawać próbki badawcze równoważnemu światła słonecznego w letnie południe przez 24 godziny na dobę każdego dnia. W konsekwencji, degradacja próbki może być znacznie przyspieszona.
  • Możliwość badania różnorodnych materiałów i powłok – badaniom naszej komory starzeniowej można poddać farby, lakiery, elementy z tworzyw sztucznych, materiały budowlane, pokrycia dachowe, tkaniny techniczne, agro-włókniny i inne.

Pozostałe badania

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Zamów także usługę druku 3D