Technologia druku HP 3D w produkcji robotów pakujących

Firma Ocado specjalizująca się w oprogramowaniu i robotyce opartej na zaawansowanej technologii, ujawniła, że teraz wykorzystuje do budowy robotów typu pick-and-pack, które „pracują” w centrach logistycznych, druk HP 3D.

Po raz kolejny innowacyjne rozwiązania od HP integrują robotykę z AM, wpływając na zmiany krajobrazu produkcyjnego w wielu branżach. W poprzednich wpisach prezentowaliśmy już zastosowania technologii HP 3D przez firmę BAM w optymalizacji parków maszynowych czy koncern Flex — międzynarodowego producenta elektroniki, w przekształceniu swoich linii produkcyjnych w Brazylii.

Podczas wydarzenia Re: Imagined, Tim Steiner — dyrektor generalny i założyciel firmy Ocado, która jest uznawana za pioniera wirtualnych centrów dystrybucyjnych na świecie (stworzyła tzw. Ocado Smart Platform — OSP, czyli interaktywną platformę zakupową eliminującą potrzebę posiadania całej sieci regionalnych magazynów), zaprezentował nowego robota logistycznego z serii 600, który zastąpi swojego starszego odpowiednika.

Najnowszy projekt jest lżejszy i tańszy w produkcji niż robot z serii 500, dzięki temu, że połowa jego części została wytworzona addytywnie w technologii HP Multi Jet Fusion (MJF).

 

Robot zbierający Ocado z serii 600, wydrukowany w technologii HP Multi Jet Fusion 3D

Nowy bot z serii 600

Nowa seria 600 została zoptymalizowana, dzięki czemu jest lekka, a jednocześnie wytrzymała i nadaje się do wytwarzania przyrostowego. Według firmy najnowszy model jest pięć razy lżejszy od swojego poprzednika i ma trafić do centrów logistycznych w nadchodzących miesiącach. Bot z serii 600 jest mobilny i przenośny, a z obniżoną masą nadaje się do poruszania po specjalnie zaprojektowanych prowadnicach umożliwiających jego szybkie przemieszczanie się podczas zbierania produktów.

Dzięki modułowości robota, firma będzie mogła również drukować części zamienne na żądanie w swoich magazynach, eliminując konieczność utrzymywania stocków z częściami zapasowymi.

Ocado wierzy, że to nowe podejście do produkcji robotów przyniesie znaczną poprawę wydajności pakowania, a jednocześnie radykalnie obniży codzienne koszty operacyjne centrów logistycznych.

To innowacyjne rozwiązanie jest kolejnym przykładem możliwości, które otwierają technologie addytywne od HP dla producentów takich jak Ocado, w optymalizacji systemów robotycznych.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas