Automatyka przemysłowa stawia na druk 3D w technologii HP MJF 3D

Kolejna firma automatyzująca linie przemysłowe wybiera druk 3D do optymalizacji swoich procesów.  

Częścią nowoczesnego parku maszynowego koncernu BAM jest rozwiązanie do druku 3D HP Jet Fusion 4210, które idealnie sprawdza się w produkcji nośników przedmiotów obrabianych. Dzięki szybkości druku –  do 4500 centymetrów sześciennych na godzinę i niskim kosztom materiałów przemysłowa drukarka z serii HP JF 4210 3D jest szczególnie odpowiednia do wydajnej produkcji krótkoseryjnej i wytwarzania funkcjonalnych prototypów.

BAM wykorzystuje ten proces przede wszystkim ze względu na możliwość sprostania wymaganiom uzyskania minimalnej masy własnej  dźwigarów przy ich maksymalnym obciążeniu. Aby to osiągnąć, dźwigary są poddawane optymalizacji topologicznej, a powstałe w ten sposób kształty, można łatwo wyprodukować za pomocą druku 3D, pomimo złożonej geometrii.

Kolejną korzyścią z zastosowania druku HP3D  jest możliwość zautomatyzowania procesów montażu, które dzięki integracji mogą przebiegać szybciej.

Właściwości materiałów, z których drukuje się w technologii HP MJF 3D, pozwalają na wytwarzanie izotropowych i odpornych na wodę komponentów, co w przypadku firmy BAM jest konieczne, z uwagi na standardowe mycie przemysłowe całej linii produkcyjnej wraz z powstałymi komponentami.

Według szefa produkcji w BAM –  Josefa Wittmanna, oprócz doświadczenia i wiedzy, to nowoczesne wyposażenie techniczne gwarantuje, że można zapewnić klientom precyzję i jakość, co gwarantują przemysłowe rozwiązania do druku od HP.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas