HP MJF 3D optymalizuje roboty współpracujące na liniach montażowych

Flex, międzynarodowa firma produkująca elektronikę, wykorzystuje technologię wytwarzania przyrostowego HP do przekształcania swoich linii produkcyjnych w Brazylii.

Współpracując  z  FIT –  instytucją badawczą, identyfikującą możliwości ulepszenia linii montażowych, opracowali  narzędzie, które usprawnia montaż części wewnątrz maszyny. Ramię robota o nazwie YuMi, w którym FIT opracowało chwytaki, może zbierać cartridże z pudeł i odkładać je na tacach, co wcześniej wykonywało od dwóch do czterech pracowników.

Przyjazny człowiekowi dwuramienny robot, zaprojektowany z myślą o nowej erze automatyzacji pracy, doskonale sprawdza się w montażu niewielkich elementów, gdzie ludzie oraz roboty wspólnie wykonują te same czynności. Nazwa „YuMi” stanowi skrót od angielskiego zwrotu „you and me”, czyli „ty i ja” – pracujący wspólnie.

Dzięki drukowi 3D w technologii HP MJF wyeliminowano narożniki i krawędzie, tak aby robot był w stanie usuwać cartridże za pomocą precyzyjnie skalibrowanego systemu pneumatycznego.

To innowacyjne rozwiązanie jest kolejnym przykładem możliwości, które otwierają technologie addytywne dla producentów takich jak Flex, w optymalizacji systemów linii montażowych.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas