PostProcess opracowuje nową technologię do automatycznego usuwania proszku polimerowego w AM

PostProcess Technologies Inc. – globalny dostawca zautomatyzowanych rozwiązań do postprocessingu w przemysłowym druku 3D, wprowadził właśnie nową technologię – Variable Acoustic Displacement™ (VAD). To zautomatyzowane rozwiązanie do usuwania proszku polimerowego, wykorzystywanego jako materiał budulcowy w procesach Selektywnego Spiekania Laserowego (SLS) i druku 3D w technologii HP Multi Jet Fusion.

W addytywnej produkcji na skalę masową, tradycyjne metody ręcznego usuwania nadmiaru proszku uniemożliwiały  kompleksową cyfryzację tego procesu, dlatego firma PostProcess Technologies, dążąc do jego komercjalizacji, automatyzuje usuwanie nadmiaru proszku w obiegu zamkniętym.

Technologia VAD

VAD wykorzystuje oprogramowanie AUTOMAT3D do optymalizacji zużycia energii mechanicznej, łącząc ją z inteligentnymi technikami termicznymi i przemieszczania w zamkniętej pętli, aby skrócić czasy cyklu produkcyjnego, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości części. Monitorowanie za pomocą kamer i podczerwieni pomaga kontrolować proces termodynamiczny, a także zautomatyzować odzyskiwanie sypkiego proszku bez użycia rąk. Mówi się, że częstotliwości dostrojone programowo są w stanie zidentyfikować kształty, przy czym fale dźwiękowe działają jako nieniszczące źródło energii mechanicznej do usuwania zbryleń proszku.
Integracja z oprogramowaniem CONNECT3D firmy PostProcess pozwala użytkownikom na zdalną obsługę i zarządzanie sprzętem, co zostało przetestowane przez wybraną grupę klientów.

„Jesteśmy silnie zaangażowani w opracowywanie rozwiązań, które umożliwią skalowalność rynku, a współpraca z klientami z wczesnym dostępem pomoże zapewnić dostosowanie technologii do potrzeb rynku” – skomentował Daniel J Hutchinson, dyrektor ds. Technologii PostProcess, który wynalazł technologię VAD. „PostProcess nie tylko rozszerza swoje portfolio, aby lepiej służyć tym, którzy używają proszków, ale także ułatwiamy ponowne wykorzystanie materiałów i uwalniamy bardziej zrównoważoną przyszłość dla przemysłu wytwarzania przyrostowego”.

PostProcessing Technologies nie jest jedyną firmą zajmującą się opracowywaniem rozwiązań postprodukcyjnych dla technologii HP Multi Jet Fusion. We wrześniu 2020 we współpracy z firmą Rösler, HP pokazało automatyczną stację do rozpakowywania, a wcześniej koncern nawiązał współpracę z AMT. 

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas