Autodesk Netfabb 2021.0

Autodesk oferujący prawdopodobnie najpopularniejsze oprogramowanie do profesjonalnego druku 3D właśnie wydał Netfabb 2021.0. – nową wersję popularnego oprogramowania CAE / CAM do wytwarzania przyrostowego, zawierającą wiele nowych funkcji i ulepszeń w stosunku do już istniejących, w tym aplikacje dla debiutujących i istniejących systemów i materiałów druku 3D.

Użytkownicy drukarek HP3D mogą teraz  szybciej dostosować ustawienia drukowania dzięki możliwości tworzenia, zapisywania i ładowania profili drukowania dla danego materiału bezpośrednio z Netfabb. Oprogramowanie pozwala również przenieść pełną komorę roboczą  do programu HP SmartStream 3D Build Manager za pomocą jednego kliknięcia.

Kolejne funkcjonalności

Obejmują dodawanie własnych części do biblioteki. Nowa wersja pozwala również na sortowanie grawitacyjne i według rozmiaru oraz  wybór, która opcja najlepiej sprawdzi się w przypadku ich części.

Metoda sortowania według rozmiaru umieszcza najbardziej istotne części na środku, a mniejsze elementy rozmieszcza się w otaczającej przestrzeni.

Przy sortowaniu grawitacyjnym mniejsze części trafiają na dno komory roboczej.

Objętość kompilacji można teraz wypełniać zduplikowanymi częściami, zamiast ustawiać je  w szyku z zachowanymi odległościami między nimi. Duplikaty są tworzone przez określenie minimalnego wypełnienia, a oprogramowanie Netfabb powiela części, aby wypełnić wolumen.

Obsługa formatu 3MF to kolejna funkcjonalność w wersji 2021.0, pozwalająca na wprowadzenie informacji odnośnie właściwości innych niż kształt – takich jak tekstura, kolor i rodzaj materiału, które można także eksportować do innych formatów plików, takich jak PLY, OBJ i VRML.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas