3MF Consortium dołącza do Linux Foundation

3MF Consortium , który pracował w kierunku rozwoju uniwersalnego formatu do druku 3D od 2015 roku, dołącza z 3MF do Linux Foundation. Wraz z nowym dyrektorem wykonawczym – Luisem Baldezem, konsorcjum chce opracowywać uniwersalne normy w produkcji przyrostowej, co ma kluczowe znaczenie dla większej adopcji druku 3D w masowych procesach wytwórczych.

Konsorcjum 3MF rozwijało się szybko od momentu powstania, a co roku przybywało nowych członków i nowych inwestycji. Jego praca została do tej pory wdrożona w prawie 40 produktach w 22 firmach z branży, przy wsparciu kluczowych graczy, takich jak HP, 3D Systems, Autodesk i GE.

Partnerzy aktualnie wspierający Konsorcjum 3MF

Sama specyfikacja składa się z sześciu rozszerzeń, takich jak kolorystyka (np. w postaci bitmapy), tekstura oraz rodzaj materiału, z jakiego detal powinien zostać wydrukowany (i co za tym idzie technologii druku 3D, która powinna zostać użyta), skala lub jednostka miary, w jakich model został wyeksportowany, dane projektanta oraz historia zmian, jakie zachodziły w pliku.

Najnowszym dodanym rozszerzeniem jest wewnętrzny mechanizm szyfrowania dla wrażliwych danych, zgodnie z nowoczesnymi standardami sieciowymi.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas