Artec 3D wprowadza na rynek skaner laserowy Artec Ray II

Artec 3D, światowy lider w technologii skanowania 3D, wprowadził na rynek 21 czerwca 2023 r. nowy model wysoce precyzyjnego skanera 3D LiDAR przeznaczonego do digitalizacji dużych obiektów i przestrzeni z niespotykaną szybkością oraz dokładnością.

Ten przełomowy skaner został opracowany we współpracy z Leica Geosystems, częścią Hexagon, łącząc doświadczenie i innowacyjność obu wiodących w branży firm. Dzięki możliwości uchwycenia całej kopuły w 1,7 minuty i dokładności punktowej 3D na poziomie 1,9 mm z odległości 10 metrów Artec Ray II jest idealny do tworzenia cyfrowych bliźniaków dużych obiektów i złożonych scen.

Dane z Artec Ray II można bezproblemowo łączyć w oprogramowaniu Artec Studio z danymi z innych skanerów Artec 3D, np. z Artec Leo, co może zagwarantować bardzo szczegółowe skany wybranych obszarów dużych obiektów, zapewniając w ten sposób prawdziwie kompleksowe modele 3D.

Zapewniając wyjątkową ofertę rynkową, Ray II w połączeniu z Artec Leo jest idealny do tworzenia cyfrowych bliźniaków zróżnicowanych obiektów — od turbin wiatrowych po śruby napędowe statków, od samolotów po mosty i hale fabryczne, a nawet złożone sceny kryminalistyczne i stanowiska archeologiczne. Przechwytuje dane 3D na wyższy poziom, oferując precyzję klasy metrologicznej z dokładnością kątową 18” (0,87 mm @10m) i dokładnością zakresu 1,0 mm + 10 ppm.

„Firma Artec 3D jest zaangażowana w ciągłe wprowadzanie innowacji i poszerzanie swojego pakietu rozwiązań do skanowania 3D, a nasza współpraca z Leica Geosystems przy opracowywaniu Artec Ray II ucieleśnia to zaangażowanie” — powiedział Art Yukhin, prezes i dyrektor generalny Artec 3D. „Możemy teraz zaoferować unikalną kombinację dwóch bezprzewodowych, szybko przechwytujących skanerów: jednego dalekiego zasięgu i jednego ręcznego. Poszerza to możliwości szybkiego przechwytywania danych o wysokiej dokładności do inspekcji, inżynierii odwrotnej, kryminalistyki i tworzenia rzeczywistych cyfrowych bliźniaków”.

Oprócz niezwykłej szybkości skanowania, Artec Ray II oferuje szereg funkcji zaprojektowanych w celu zwiększenia komfortu skanowania i poprawy jakości wyników. Skaner jest wyposażony w automatyczną rejestrację pola bezcelowego, wyrównanie skanowania w czasie rzeczywistym oraz funkcję podwójnego skanowania do automatycznego usuwania poruszających się obiektów. Dzięki ekranowi dotykowemu i interfejsowi urządzenia mobilnego oraz ochronie przed deszczem i pyłem (IP54) Artec Ray II jest solidnym, przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem, gotowym do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Aby zapewnić nieprzerwane sesje skanowania, Artec Ray II jest dostarczany z czterema bateriami i ładowarką. Skaner działa jednocześnie z dwiema bateriami, które można wymieniać z pozostałymi dwoma bez wyłączania zasilania.

Korzystając z naszej platformy AM3D możesz zlecić usługi skanowania 3D za pomocą Artec Ray lub wypożyczyć profesjonalny skaner Artec 3D do samodzielnego użytku.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas