Artec 3D wprowadza na rynek Artec Studio 17, oferując pełną kontrolę przepływu pracy, a także przełomowe funkcje CGI i aktualizacje UX

Globalny producent profesjonalnych skanerów i oprogramowania — Artec 3D, ogłosił 9 czerwca 2022 r. wydanie Artec Studio 17 (AS 17), czyli najnowszej iteracji wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do skanowania 3D.

AS 17 stanowi znaczący krok naprzód w stosunku do poprzedniej wersji, (która również była przełomowa), oferując szereg innowacyjnych możliwości i aktualizacji, pozwalających na lepszą funkcjonalność w obszarze kontroli jakości, inżynierii odwrotnej i pełnokolorowych przepływów pracy CGI, a także poprawę szybkości i łatwości użytkowania we wszystkich dziedzinach.

Nowa wersja oprogramowania została zaprojektowana z myślą o odbiorcy, a aktualizacje wynikają z sugestii klientów, korzystających z rozwiązań oferowanych przez firmę Artec 3D. Wszyscy dotychczasowi subskrybenci otrzymują teraz automatyczny pełny dostęp do najnowszej wersji oprogramowania Artec Studio, a potencjalni klienci mogą testować bezpłatnie AS 17 przez 30 dni.

Zaawansowana kontrola jakości — dokładność metrologiczna dzięki nowym narzędziom skanowania do CAD i ręcznej kontroli obiektów

Użytkownicy AS 17 mogą cieszyć się bezprecedensową dokładnością i usprawnionymi procesami kontroli jakości dzięki najnowszemu zestawowi funkcji i narzędzi skanowania do CAD bezpośrednio w Artec Studio. Wyrównanie odniesienia umożliwia specjalistom ds. metrologii wyrównanie siatek i modeli CAD przy użyciu kluczowych cech geometrycznych za pomocą zaledwie kilku kliknięć, zapewniając brak niewielkich odchyleń od niewspółosiowości.

A do skanowania przepływów pracy przy użyciu obiektów referencyjnych do rejestracji danych, użytkownicy mają zwiększoną możliwość ręcznego sterowania w Artec Studio. Można indywidualnie wybierać obiekty, dokonywać pomiarów między dowolnymi z nich lub w razie potrzeby wykluczać je z rejestracji. Ponadto użytkownicy mogą teraz importować wiele referencyjnych chmur docelowych do obszaru roboczego i wybierać, które mają być używane do śledzenia.

Rewolucja w inżynierii odwrotnej — automatyczne konwersje skanowania do CAD i operacje logiczne za jednym kliknięciem

Nowe funkcje Artec Studio 17 pozwalają inżynierom skanować obiekt i całkowicie odtwarzać go w jednym oprogramowaniu, usprawniając procesy projektowania i produkcji. Innowacyjne narzędzie Auto Surface umożliwia konwersję złożonych kształtów organicznych na modele bryłowe CAD jednym kliknięciem, a dzięki dodaniu operacji logicznych użytkownicy mogą modyfikować modele i siatki za pomocą narzędzi łączenia, odejmowania i przecinania w celu tworzenia przykładowo niestandardowych form czy opakowań.

Szereg dalszych aktualizacji poprzedniej wersji zapewnia zwiększoną wydajność:

  • Niezależne kształty CAD — łatwe tworzenie, zmiana rozmiaru i położenia podstawowych brył (prymitywów)  w dowolnej części siatki.
  • Ograniczenia 2.0 — zapis, edycja i poprawa warunku i relacji określonych dla każdego prymitywu w dowolnym momencie i oparcie nowych ograniczeń na tych nałożonych w poprzednich sesjach.
  • Podział siatki — szybki i precyzyjny podział siatki na łatwe do zarządzania obszary za pomocą wstępnie dopasowanej płaszczyzny, odnośnie do np. przyszłego drukowania w 3D.
  • Ulepszona czułość segmentów – łatwe i dynamiczne zmiany rozmiaru wybranego regionu za pomocą suwaka.

Tryb przeglądania zdjęć i segmentacja oparta na algorytmie

Zupełnie nowy tryb przeglądania i przechwytywania zdjęć  w wysokiej rozdzielczości do skanów o wysokiej dokładności udoskonali proces tworzenia profesjonalnych modeli 3D z teksturami.

Użytkownicy mogą teraz łatwo przeglądać zdjęcia i sprawdzać, jak pasują do geometrii modelu oraz usuwać wszelkie obrazy z defektami, prześwietleniem czy za słabym doświetleniem. Teraz, wraz z wprowadzeniem nowego algorytmu teksturowania zdjęć, obrazy są automatycznie sortowane i rozdzielane na grupy: według rozmiaru, typu aparatu lub odległości ogniskowej, co pozwala na prostą indywidualną rejestrację.

Interfejs użytkownika i UX nowej generacji — szybsze, inteligentniejsze, wydajniejsze skanowanie i przetwarzanie

Szeroka gama ulepszeń interfejsu i UX oparty na użytkownikach obiecuje przekształcenie przepływów pracy 3D, w tym:

  • Szybsze dane – aktualizacja algorytmu dostarcza 1,5 raza szybsze dane HD dla skanera Leo, dzięki czemu użytkownicy mogą skupić się na ważnych zadaniach.
  • Szybsza rekonstrukcja – nowy optymalizator GPU automatycznie dostraja ustawienia trybu HD, aby przyspieszyć rekonstrukcję danych HD z e skanowania za pomocą skanera Leo lub Eva.
  • Aktualizacja Fusion — przepływ pracy przetwarzania jest teraz o 10% szybszy i o 30% mniej intensywnie wykorzystujący pamięć.

Oprogramowanie Artec Studio ewoluuje z roku na rok, stając się coraz bardziej wydajnym i zaawansowanym rozwiązaniem na przestrzeni ostatnich 12 lat. Wielu specjalistów produkcji, opieki zdrowotnej, kryminalistyki, czy archeologii na całym świecie wybiera rozwiązania oferowane przez Artec 3D ze względu na możliwości, jakie zyskują. 

Sprawdź możliwości zastosowania innowacyjnej technologii Artec 3D w swoim projekcie! Korzystając z naszej platformy AM3D możesz zlecić usługę skanowania 3D (na bazie rozwiązań sprzętowych i oprogramowania firmy Artec 3D), a wycenę usługi poznasz jeszcze przed jej rozpoczęciem, dzięki kalkulatorowi kosztów online.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas