Zwycięzcy ePDA przesuwają granice innowacji produktowych dzięki zastosowaniu druku 3D w technologii HP MJF 3D

Konkurs European Product Design Award™ (ePDA) 2022 rozstrzygnięty! Podobnie, jak w ubiegłych latach, jury doceniło wysiłki utalentowanych projektantów i inżynierów wzornictwa przemysłowego, którzy mają na celu poprawę naszego codziennego życia dzięki praktycznym, dobrze przemyślanym kreacjom.

ePDA dzieli się innowacyjnymi i przełomowymi produktami ze światem już od 2017 roku, kiedy po raz pierwszy odbyła się gala European Product Design Awards w budynku Parlamentu Europejskiego i zgromadziła projektantów z całej Europy, aby uczcić to, co najlepsze w projektowaniu produktów w wielu dyscyplinach i sektorach wzornictwa.

Pierwsze coroczne wydarzenie European Product Design Award w Parlamencie Europejskim, Bruksela 2017 r.

Tegoroczni laureaci stawiają na technologię HP Multi Jet Fusion 3D

Wśród tegorocznych laureatów druk 3D w technologii HP Multi Jet Fusion był często wybieraną metodą wytwórczą, gdyż pozwala na tworzenie produktów o skomplikowanych kształtach bez jakichkolwiek ograniczeń, oferując jakość klasy inżynieryjnej i skalowanie produkcji.

Do zwycięzców stawiających na druk HP 3D na bazie termoplastycznych polimerów należą designerzy wyróżnieni  w różnych kategoriach:

  • transport/akcesoria samochodowe i wnętrza — Oechsler AG, Niemcy
  • fizjoterapia i produkty terapeutyczne — FITED, Szwajcaria
  • wspomaganie/protetyka — Additive Italia Srl i PUNTOZERO
  • styl życia i podróże/wyroby luksusowe — SEVENFRIDAY, Szwajcaria
  • elektronika domowa, audio, wideo — OVR Technology, Szwajcaria
  • pozostałe produkty — Anima Design, Hiszpania
projekt Anima Design
FITED
Oechsler
Additive Italia Srl i PUNTOZERO
.
OVR Technology
Previous slide
Next slide

Druk 3D jako proces rozwojowy i produkcyjny rozwija się coraz dynamiczniej. Wykorzystywanie technologii addytywnych staje się niemal wszechobecne i pozwala tworzyć produkty, w których granice pomiędzy designem a sztuką się zacierają, otwierając przed potencjalnymi użytkownikami nową jakość, co potwierdzają tegoroczni zwycięzcy European Product Design Award.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas