Wabtec współpracuje z HP w ramach addytywnej produkcji szyn kolejowych

WABTEC, HP i Redington uruchomiły nowe centrum wytwarzania przyrostowego w Indiach, skupiające się na przyspieszeniu projektowania i produkcji zintegrowanych komponentów drukowanych w 3D dla branży kolejowej.

Wabtec India Additive Manufacturing Centre of Excellence (CoE) będzie oferować kompleksowe rozwiązania, w tym doradztwo, identyfikację części i produkcję dla kolei, przewoźników tranzytowych oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMSP).

Centrum wykorzystuje technologię HP Multi Jet Fusion, doświadczenie doradcze i produkcyjne Wabtec oraz sieć łańcucha dostaw Redington. Partnerstwo ma na celu poprawę obsługi klienta, usprawnienie konserwacji i zaoferowanie większej elastyczności w produkcji i wymianie części zamiennych.

Korzystając z drukarek HP Jet Fusion, Wabtec będzie ściśle współpracować z Redington w ramach projektowania, produkcji i dostarczania gotowych części. Zamierzają wspólnie prototypować i wytwarzać w krótkich i średnich seriach komponenty adapterów i osłon IOT, sterowniki hamulców oraz niestandardowe końcówki dozowników oraz uchwyty czujników.

Nowe centrum jest zlokalizowane w istniejącej fabryce Wabtec India w Bengaluru i do 2025 roku ma być tam zaprojektowanych i wyprodukowanych 25000 części produkcyjnych.

„Świat obserwuje rosnące zapotrzebowanie na produkcję cyfrową, a drukowanie 3D umożliwia tę podróż przez różne branże, w tym transport, medyczne produkty przemysłowe i dobra konsumenckie. Zrównoważony ekosystem druku 3D może otworzyć nowe możliwości produkcyjne, dając wolność od tradycyjnych ograniczeń projektowych, pozwala na tworzenie rewolucyjnych kształtów i struktur. Ta współpraca umożliwia innowatorom, takim jak Wabtec i Redington, wykorzystanie możliwości zaawansowanej technologii cyfrowej produkcji HP, rozwiązań i usług wspierających wytwarzanie na małą i dużą skalę dla przełomowych aplikacji”– powiedział Alexandre Lalumiere, Head APJ, 3DP and Digital Manufacturing, w HP.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas