Technologia HP MJF 3D w procesach produkcyjnych MAFLOW

Firma Maflow , która do tej pory koncentrowała się na sektorze motoryzacyjnym, rozszerza swoje obszary biznesowe dzięki przejęciu przemysłowych rozwiązań do druku 3D od HP

W Maflow Spain Automotive,  zalety druku 3D w procesach produkcyjnych są znane nie od dziś. Firma od pięciu lat korzysta z  rozwiązań do wytwarzania przyrostowego, aby usprawnić wiele swoich procesów wewnętrznych, ale dopiero dzięki wdrożeniu technologii Multi Jet Fusion 3D, opracowanej przez HP, robi to na dużą skalę. ” Ta technologia przyniosła nam oszczędności sięgające 100 000 euro i okazała się niezbędna dla zakładu takiego jak nasz, który działa w oparciu o metodologię Lean Manufacturing i 6S ”- wyjaśnia Díaz –  dyrektor generalny i KAM w General Motors. ” W naszych laboratoriach mamy już rozwiązania do druku 3D w technologii FDM i SLA, które wykorzystujemy do produkcji małych narzędzi i prototypowania, ale nie mieliśmy dotąd rozwiązań druku 3D na poziomie przemysłowym, dlatego zainwestowaliśmy w drukarkę 3D HP Jet Fusion 4200, co pozwoli nam na większą dywersyfikację naszego modelu biznesowego”.

Rozwiązania addytywne HP otwierają przed Maflow szereg możliwości, nie tylko dlatego, że reprezentuje technologię zdolną do obniżenia kosztów rozwoju, produkcji i ulepszania procesów, ale także dlatego, że są dźwignią rzeczywistych zmian w cyfrowej transformacji przemysłu.

Maflow nie planuje na tym poprzestać. Wśród swoich planów na najbliższą przyszłość rozważa wejście w nowe sektory, takie jak zdrowie i żywność, a tym samym dalszą dywersyfikację portfela klientów.

Zmiana modelu i zaangażowanie w wytwarzanie przyrostowe, są obecnie w Hiszpanii promowane również  przez rząd, który planuje stworzyć klaster opieki zdrowotnej i centrum technologiczne, zintegrowane poprzez druk 3D.

Obecnie firma Maflow podejmuje dalsze niezbędne kroki, aby umocnić swoją rolę jako dostawcy usług produkcji 3D na zlecenie, koncentrując się na prototypowaniu, krótkich seriach, ultraszybkiej produkcji (mniej niż 3 dni w dostawie).

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas