Omni-Pac stawia na druk HP 3D w produkcji opakowań z formowanych włókien

Grupa Omni-Pac, wiodący dostawca opakowań z formowanego włókna, nawiązała współpracę z HP w celu digitalizacji i zmiany sposobu produkcji formowanych włókien na poziomie przemysłowym. Sojusz z HP pomaga firmie Omni-Pac zmniejszyć emisję CO2 i zastąpić jednorazowe tworzywa sztuczne bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami w zakresie opakowań. 

Formowane włókno jest również znane jako formowana masa celulozowa, zwykle wytwarzana z przetworzonych gazet i tektury. Materiał ten istnieje od ponad wieku, ale w ciągu ostatniej dekady zyskał stale rosnącą popularność jako zamiennik jednorazowych tworzyw sztucznych.

Projektowanie opakowań z formowanych włókien zwykle wymaga różnego stopnia dostosowania ich do określonych odbiorców hurtowych. Produkcja addytywna (AM) jest od dawna wykorzystywana do prototypowania narzędzi dla przemysłu formowanych włókien. Głownie do tworzenia form. HP w 2020 r. wprowadziło rozwiązanie Molded Fibre Tooling Solution, które w tamtym czasie International Molded Fibre Association (IMFA) nazwało „pierwszym nowym udoskonaleniem narzędzi funkcjonalnych w branży formowanych włókien od dziesięcioleci”.

Wśród innych zalet, takich jak szybsza personalizacja i większa swoboda projektowania, możliwość drukowania funkcjonalnych form narzędziowych w 3D, a nie tylko prototypów, pozwala firmie takiej jak Omni-Pac na znaczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla w jej operacjach produkcyjnych. Biorąc pod uwagę, że redukcja emisji CO2 jest już katalizatorem skłaniającym klientów do sięgania po włókna formowane, wczesne przyjęcie AM do produkcji na dużą skalę może wyraźnie zapewnić firmie Omni-Pac długoterminową przewagę nad konkurencją.

W komunikacie prasowym na temat partnerstwa Omni-Pac z HP dyrektor generalny Omni-Pac Group — Pablo Libreros, powiedział: „Nasza współpraca z HP pozwala nam zrewolucjonizować produkcję włókien formowanych na skalę przemysłową, przekształcając rozwój, wprowadzanie na rynek i produkcję formowanych masy celulozowej. To nie tylko zmniejsza wpływ na środowisko, ale także jest pionierem zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Umożliwiając nam osiągnięcie ponad 500 ton na maszynę rocznie dzięki cyfryzacji, poziom redukcji CO2 będzie się nadal poprawiał w miarę postępów naszej współpracy z HP”.

Globalny szef ds. zrównoważonych opakowań opartych na włóknach w firmie HP — Mariona Company, dodała: „Technologia HP Molded Fibre Tooling Solution umożliwia firmom takim jak Omni-Pac zwiększanie wydajności, wprowadzanie nowych produktów i ograniczanie emisji CO2. Dzięki współpracy Omni-Pac i HP przodują we wprowadzaniu innowacji i zrównoważonego rozwoju w branży włókien formowanych”.

Ambicją HP jest być marką wyznaczającą trendy w tym obszarze. Do 2030 roku koncern zamierza stać się najbardziej zrównoważoną i sprawiedliwą firmą technologiczną na świecie, która działa w obiegu zamkniętym. Dzięki wspólnej wizji i wspólnym celom Omni-Pac i HP są zjednoczeni w swoim zaangażowaniu w tworzenie lepszej przyszłości. Ta współpraca jest świadectwem siły innowacji, kierując branżę w kierunku bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska podejścia do produkcji opakowań.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas