Napoje w papierowych butelkach? HP na tropie innowacji

Z pomocą druku 3D firma HP chce zrewolucjonizować branżę opakowań, a co ważniejsze, uczynić ją bardziej zrównoważoną.

Pierwszym krokiem w tym kierunku było wprowadzenie rozwiązania Molded Fiber Tooling Solution opartego na druku 3D, które ma na celu szybsze i tańsze wprowadzanie na rynek opakowań opartych na włóknach. Można je ponadto dostosować do indywidualnych potrzeb.

W lutym 2022 r. HP ogłosiło również przejęcie Choose Packaging, firmy zajmującej się opracowywaniem opakowań i wynalazcą jedynej na świecie dostępnej na rynku butelki papierowej bez zawartości plastiku.

Papierowe butelki wytwarzane z wykorzystaniem form drukowanych w technologii HP Multi Jet Fusion 3D

„Przejęcie to jest doskonałym przykładem tego, jak nadal wzmacniamy nasze możliwości w atrakcyjnych branżach, takich jak ekologiczne opakowania, a jednocześnie przyczyniamy się do realizacji szerszych celów HP w zakresie zrównoważonego rozwoju” — powiedział Savi Baveja, dyrektor ds. strategii i inkubacji w HP Inc. Choose Packaging stworzył naprawdę innowacyjną technologię i cieszymy się, że możemy powitać ten utalentowany zespół w rodzinie HP”.

Poprzez to przejęcie HP ma nadzieję na zakłócenie wartego 10 miliardów dolarów rynku opakowań na bazie włókien, oferując butelki papierowe wykonane z nietoksycznych materiałów, pochodzących z recyklingu. Dzięki opatentowanej technologii Choose Packaging HP ma na celu zapewnienie alternatywy dla plastikowych butelek w  przechowywaniu szerokiej gamy produktów płynnych.

Drukowane w technologii HP MJF 3D narzędzia do formowania włókien celulozowych

Dopasowanie systemu opakowań do gospodarki o obiegu zamkniętym

Aby branża opakowaniowa mogła osiągnąć zrównoważoną przyszłość, musi radykalnie zwiększyć cyrkulację i ponowne wykorzystanie materiałów. Chociaż przejście z gospodarki liniowej na model o obiegu zamkniętym zajmie trochę czasu, istnieją już działania, które marki, producenci i przetwórcy mogą podjąć, aby pomóc w dokonaniu zmian.

Wraz z integracją Choose Packaging w zakresie personalizacji i druku 3D, HP koncentruje się na skalowaniu swojej technologii i transgresji rynków.

Co roku produkuje się ponad 150 milionów ton tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, a HP zamierza zrewolucjonizować ten rynek za pomocą opakowań na bazie włókien, w 100% wolnych od plastiku. Ich strategia polega na zapewnieniu wszystkich kluczowych elementów łańcucha wartości w celu wywarcia wpływu oraz nowej kategorii opakowań. Formowane włókna mogą być stosowane w różnych sektorach, w tym w elektronice użytkowej, żywności, motoryzacji, a także opiece zdrowotnej.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas