Okulary drukowane w technologii HP MJF 3D dla dzieci z dysleksją

Druk 3D nie przestaje zadziwiać rozmiarem swoich możliwości. Szczególnie w przypadku  przełamywania ograniczeń związanych z niepełnosprawnościami.

W sektorze, w którym ważne jest, aby trzymać się specyfiki każdego pacjenta – czy to w przypadku protez kończyn, czy okularów 3D dla osób niedowidzących – produkcja addytywna nie ma konkurencji pod względem dostosowania i sprawności wytwarzania. Zdolność tę, francuski mistrz optyki „Atol les Opticiens”, był w stanie wykorzystać w projekcie okularów przeznaczonych dla dzieci z dysleksją.

Lexilens powered by Abeye

Lexilens to inteligentne okulary dla dzieci z dysleksją, dzięki którym mogą płynnie czytać i pisać, w dowolnym języku. Oznacza to dla nich większą pewność siebie i możliwość lepszego wykorzystania swojego potencjału. Dla nauczycieli i rodzin z kolei to brak konieczności ciągłego koncentrowania się na zaburzeniach uczenia się ich pociech, dzięki czemu mogą poświęcić więcej czasu na doskonalenie się w innych sprawach.

„W Abeye naszą misją jest tworzenie inteligentnych okularów dla branży medycznej i wellness. Osobiście stawiam na innowacje, które mają wpływ na funkcjonowanie społeczne” – mówi Michael Kodochian, założyciel i dyrektor generalny Abeye. „W miarę, jak nasz premierowy produkt Lexilens jest wprowadzany na rynek i staje się szeroko dostępny, dzieci cierpiące na dysleksję korzystają z nowych możliwości. Lexilens działa natychmiastowo – wystarczy je założyć. Wpływ, jaki to ma na te dzieci i ich rodziny, jest  ogromny, również dla nauczycieli oraz pozostałych uczniów w klasie”.

Addytywna produkcja okularów w technologii HP MJF 3D

Burgundzki start-up Abeye wykorzystał do produkcji okularów Lexilens technologię druku 3D HP Multi Jet Fusion, przez co oprawki ważą jedynie 35 g, ale są wytrzymałe. Poszczególne elementy – jest ich 9 – są drukowane na urządzeniach z serii HP Jet Fusion 5200 3D, a następnie składane.

Previous slide
Next slide

Addytywna produkcja okularów Lexilens – druk 3D w technologii HP MJF 3D

Według raportu SmarTech Publishing udział druku 3D w rynku okularów może osiągnąć 3,4 miliarda dolarów do 2028 roku wobec 182 milionów w 2018 roku. Kilku graczy już wkroczyło w tę niszę. Produkując oprawki tradycyjnymi technikami, marnuje się 80% surowców, natomiast druk 3D pozwala na produkcję quasi-wykończonych, przezroczystych i gładkich soczewek, gotowych do natychmiastowego dodania powłoki antyrefleksyjnej lub filtrów UV.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas