Jak pełnokolorowy druk 3D wpływa na kreatywność artystyczną i projektową?

Druk 3D w technologii HP MJF 3D jest coraz częściej wybierany przez branże kreatywne, co potwierdza przewagę tej technologii addytywnej nad innymi, w kreowaniu nieograniczonych sposobem wytwarzania, wizji projektantów i artystów.

Wiele koncepcji związanych ze stylem życia i wyposażeniem domu, sztuką oraz modą może być urzeczywistnionych w pełnej palecie kolorów. Designerzy w swoich pracach często stosują technologię HP MJF 3D, ze względu na swobodę w tworzeniu dzieł, szczególnie z drobnymi detalami i skomplikowaną geometrią oraz wymagających dużej wytrzymałości i udarności.

Snow Day

Jednym z produktów, cieszących się największą popularnością wśród klientów, który powstał z wykorzystaniem urządzenia HP Jet Fusion 580 3D, jest niestandardowa kula śnieżna. Pomysłodawcą jest amerykański startup Snow Day, który projektuje i wytwarza addytywnie skomplikowane struktury architektoniczne makiet domów swoich klientów, umieszczanych wewnątrz kuli, bazując na kolorowym druku HP 3D. Aby ją stworzyć, klienci nagrywają film rejestrujący obraz ich domu lub czegokolwiek, co chcą umieścić w kuli. Mogą nawet wynająć drona do wykonywania zdjęć w wysokiej rozdzielczości z lotu ptaka. Następnie przy użyciu fotogrametrii, obrazy są renderowane przez inżynierów 3D Custom Color, współpracujących ze Snow Day przy produkcji kul i zdalnie przesyłane do urządzenia 3D drukującego w pełnym kolorze.

Previous slide
Next slide

Dzięki temu, że udało się zachować wierność kolorów i drobnych szczegółów w konstrukcjach nadsyłanych przez klientów, śnieżne kule Snow Day cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Znaleźliśmy coś w 3D, co naprawdę przemawia do konsumentów” – stwierdza Stiefvater – jeden z założycieli firmy, „Ludzie lubią pamiątki, szczególnie związane z domami, w których się wychowali”

Po kolorowy druk 3D sięgają także producenci filmowi i telewizyjni. 3D Custom Color współpracuje z nimi przy produkcji rekwizytów wykorzystywanych na planie filmowym, w telewizji, reklamach lub grach wideo. Doceniają jakość, a także szybkość powstawania kolorowych wydruków w technologii HP Jet Fusion 3D – zamiast co najmniej 3 dni z zastosowaniem formowania wtryskowego, maksymalnie 1 dzień.

Figurka superbohatera wydrukowana w technologii HP MJF 3D na urządzeniu z serii JF 580 3D

Od architektury wnętrz po rekwizyty i figurki filmowe, 3D Custom Color wykorzystuje technologię HP Multi Jet Fusion, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, poszukujących rozwiązań wspierających ich twórcze poszukiwania. Druk 3D umożliwia bowiem swobodne i niedeterminowane metodami produkcji wykonywanie artystycznych projektów, szczególnie w przemyśle odzieżowym czy też usługach dekoratorskich.

Firmy, takie jak Snow Day i Custom Color, chcą realizować twórcze przedsięwzięcia, które uwidaczniają potencjału druku 3D. Postrzegają urządzenie Jet Fusion 580 3D jako maszynę, która może przynieść technologię odpowiednią dla przemysłu, do sektora o wiele bardziej kreatywnego.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas