Innowacyjne wykończenie okularów 3D od Raleri, drukowanych w kolorze

Raleri, bolońska firma założona w 2008 r., która specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie okularów, opracowała nowy model z zastosowaniem druku 3D w kolorze, wykorzystując do tego technologię HP MJF 3D.

Dzięki zaletom addytywnej produkcji kształty oprawek okularów, które Raleri może stworzyć, są niczym nieograniczone. Począwszy od koncepcji klienta,  poprzez aktualne trendy i modę, firma jest w stanie zaoferować naprawdę innowacyjny i w pełni spersonalizowany produkt.

Okulary drukowane w proszkowej technologii MJF, aby były funkcjonalne, wymagają usunięcia z zewnętrznych powierzchni przylegającego do niej, nie w pełni spieczonego materiału.

Konwencjonalne procesy piaskowania okazały się niewystarczające, jak wyjaśnia Riccardo Cristiani, kierownik działu badań i rozwoju w firmie Norblast, współpracującej na co dzień z Raleri przy produkcji oprawek okularów – „ Element drukowany w technologii proszkowej, wymaga piaskowania zgodnie z normalnym cyklem produkcyjnym. Jednak standardowe wykończenie tych elementów nie spełnia wymagań produktu na tym poziomie projektowania ”.

Kolor okularów był blady lub rozmyty, co nie odzwierciedlało wysokich standardów jakości Raleri.

Rozpoczęto badania w celu optymalizacji specyficznego i dostosowanego do potrzeb wykończenia powierzchni okularów procesu, przy użyciu niewykorzystywanych do tej pory  materiałów ścierających.

Eksperymenty i testy przeprowadzone w wewnętrznych laboratoriach firm, w szczególności Norblast, miały fundamentalne znaczenie w tej fazie.

„ Stworzyliśmy proces – kontynuuje Cristiani – który pozwala nam ożywić kolorystykę detali wykonanych tą technologią addytywną. Stworzyliśmy nowość, poszerzając naszą wiedzę o technikę niezbędną do obróbki kolorowych elementów drukowanych w 3D, stosując efektywny proces wygładzania powierzchni ”.

Doświadczenie Norblast potwierdza, że ​​postprocessing stanowi integralną część produkcji addytywnej, którego zoptymalizowanie podnosi ogólną wydajność całego procesu produkcji, szczególnie okularów, pochodzących z druku 3D.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas