HS HITECH projektuje nietypowe budynki z technologią HP MJF 3D w roli głównej

HS HITECH wykorzystuje wytwarzanie przyrostowe do budowy niestandardowych elementów konstrukcyjnych oraz gotowych konstrukcji modułowych, zwanych Blobee. 

Dzięki technologii HP Multi Jet Fusion 3D koreańscy inżynierowie byli w stanie zaprojektować różne połączenia konstrukcji szklanej, przekraczając obecne w branży ograniczenia kształtu i geometrii. Mówiąc bardziej ogólnie, druk 3D w technologii HP MJF 3D pozwala koreańskiej firmie na szybką i wydajną produkcję masową. To kolejna wielka innowacja w branży budowlanej!

Minęło już kilka lat, odkąd HP zadebiutowało na rynku wytwarzania addytywnego, oferując technologię proszkową, która pozwala projektantom i specjalistom z wielu branż przyspieszyć cykl produkcyjny. Rzeczywiście, autorska technologia kalifornijskiego koncernu jest znana ze swojej szybkości druku oraz możliwości wytwarzania części o dość dużej objętości i jednocześnie wysokiej jakości.

Technologia HP Multi Jet Fusion jest obecnie stosowana w wielu sektorach, w tym w medycynie i motoryzacji, ale w budownictwie także. Jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do tego, że gracze w tym sektorze używają betonowego druku 3D, ale to właśnie addytywna produkcja elementów polimerowych jest bardziej odpowiednia dla złożonych konstrukcji i kształtów, wspierając powstawanie takich oryginalnych projektów architektonicznych jak blobee.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas