HP na targach Advanced Factories prezentuje swój wkład w rozwój przemysłowego druku 3D

HP po raz kolejny wzięło udział w targach Advanced Factories — corocznym spotkaniu skupiającym najbardziej innowacyjne firmy wraz z ich technologiami, które pozwalają promować Przemysł 4.0.

Wydarzenie, które odbyło się w Barcelonie w dniach 29-31 marca, pokazało  potencjał oraz innowacje w produkcji addytywnej z technologią HP Multi Jet Fusion 3D w roli głównej.

Podczas targów zaprezentowano całą infrastrukturę wytwarzania przyrostowego w technologii HP 3D — rozwiązania do druku oraz postprocessingu, obejmującego również stację rozpakowującą, co ma pomóc firmom w łatwiejszym podejściu do integracji druku 3D w ich strategiach produkcyjnych.

Na stoisku HP można było również zobaczyć przykłady zastosowania ich autorskiej technologii przez firmy działające w segmencie opieki zdrowotnej, przemyśle, motoryzacji oraz dóbr konsumenckich. Duże zainteresowanie uczestników targów koncentrował startup Athos, który wykorzystuje druk 3D do tworzenia pierwszych na rynku niestandardowych butów wspinaczkowych, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Ekosystem cyfrowego druku HP wraz z przykładowymi zastosowaniami produkcyjnymi

„Nasza propozycja dla rynku uwzględnia rozwiązania do druku 3D, ekosystem sojuszy i modeli biznesowych, w których produkcja jest usługą, co pomaga przełamać bariery w stosowaniu wytwarzania przyrostowego (AM) w wielu różnych sektorach przemysłu” wyjaśnia Guayente Sanmartín, wiceprezes i dyrektor generalny HP Multi Jet Fusion Printing Business.

W ramach Advanced Factories Guayente Sanmartín wzięła udział w kongresie Industry 4.0, prezentując możliwości wdrażania nowych modeli biznesowych i analizując najnowsze trendy technologiczne wokół idei Przemysłu 4.0.

W swojej prezentacji „Cyfrowa fabryka – od snu do rzeczywistości” Sanmartín koncentrowała się na tym, co wpływa na przyszłość wytwarzania, wyjaśniając, że kluczowe są 3 podstawowe filary: odporna infrastruktura, zrównoważony rozwój i promowanie innowacji, zawsze skupionych na dostarczaniu klientom rozwiązań zgodnych z ich potrzebami. 

Uczestnicy targów Advanced Factories na stoisku HP

Kursy i nagrody dla najbardziej przełomowego startupu

Druk 3D to zaawansowana technologia produkcji, która z każdym dniem zyskuje na znaczeniu w różnych branżach ze względu na swoje zalety w zakresie personalizacji, oszczędności kosztów, skrócenia czasu produkcji, a nawet możliwości projektowych. Aby ułatwić zrozumienie swojej technologii, HP zaoferowało tegorocznym uczestnikom targów kurs składający się z trzech sesji w celu promowania aktualnie najbardziej przemysłowej technologii addytywnej na rynku.

Bruno Romero był ekspertem HP odpowiedzialnym za prowadzenie tego kursu, podczas którego podzielił się swoim bogatym doświadczeniem w tworzeniu aplikacji do druku 3D z wykorzystaniem technologii Multi Jet Fusion. Od 2017 roku Bruno przekazuje swoją wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej, produkcji i inżynierii materiałowej partnerom i klientom HP, a także zespołom badawczo-rozwojowym.

Bruno Romero podczas prowadzenia kursu z tworzenia aplikacji do druku 3D

HP było także obecne w innych działaniach targowych, sponsorując nagrodę dla najbardziej przełomowego startupu w branży przemysłowej, którą przyznano firmie Deep Detection Solutions, zajmującej się produkcją wielospektralnych kamer rentgenowskich do kontroli przemysłowej i separacji materiałów.

Nagroda ta ma na celu wyróżnienie nowo powstałych firm i projektów przedsiębiorczych z historią poniżej 6 lat, za wkład w rozwój technologii produkcyjnych. Jest skierowana zarówno do dostawców rozwiązań przemysłowych, jak i producentów oraz firm produkcyjnych.

Udział HP w wydarzeniach takich jak targi Advanced Factories to kolejny dowód zaangażowania koncernu w rozwój bardziej zrównoważonego ekosystemu produkcyjnego i dążenie do gospodarki w obiegu zamkniętym. 

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas