HP laureatem LEAP Awards 2023 w dwu kategoriach

HP zostało docenione w szóstej edycji konkursu LEAP Awards, organizowanego przez Design World! Koncern zdobył aż 2 nagrody — jedną w kategorii automatyka przemysłowa, a drugą w  mechanice.

LEARP (Leadership in Engineering Achievement Program) recenzuje innowacje inżynieryjne w kilku kategoriach projektowych. To duże przedsięwzięcie, które nie byłoby możliwe bez zaangażowania i wsparcia środowiska inżynierskiego. Zwycięskie prace w tegorocznym konkursie zostały ogłoszone 19 października 23 r. przez WTWH Media w 11 kategoriach.

 Co roku zespół redakcyjny gromadzi inżynierów-projektantów OEM i naukowców, aby stworzyć niezależny panel oceniający. WTWH Media nie uczestniczy w wyborze zwycięzców. 

Wiceprezes Design World, dyrektor redakcyjny Paul J. Heney wraz z redaktor naczelną Fluid Power World Mary Gannon przedstawili tegorocznych laureatów LEAP Awards podczas transmisji internetowej 19 października 2023 r.

Nagrody LEAP przyznawane są najbardziej innowacyjnym i przyszłościowym produktom, służącym przestrzeni inżynieryjnej, które są dostępne w USA i  zostały wprowadzone na rynek od 1 stycznia 2022 r. do końca roku.

HP zdobyło złoty medal w kategorii Automatyka przemysłowa za HP Jet Fusion 3D Powder Handling Automation Solution. Zautomatyzowana stacja rozpakowująca do obróbki końcowej umożliwia samoczynne i spójne rozpakowywanie części AM, drukowanych przestrzennie na urządzeniach z serii HP Jet Fusion 5200 3D, w ciągłym przepływie pracy. Jury w uzasadnieniu swojego wyboru oświadczyło, że to interesujące rozwiązanie, dzięki któremu procesy produkcji addytywnej staną się bardziej wydajne.

HP Jet Fusion 3D Powder Handling Automation Solution

Stacja automatycznego rozpakowywania i podawania materiałów

Nagrodzone rozwiązanie to połączony pneumatycznie system przetwarzania materiału w zamkniętej pętli, który minimalizuje nakład pracy i zapewnia czystszy, bardziej wydajny przepływ, umożliwiając jednocześnie kontrolę jakości i identyfikowalność operacyjną. Jest także kompatybilny z drukarkami 3D z serii HP Jet Fusion 5200 korzystającymi ze sproszkowanych materiałów PA 12 oraz PA 11.

Rozwiązanie to umożliwia automatyczną wymianę jednostek roboczych dla dwóch kolejnych cykli druku 3D bez konieczności ręcznej obsługi i można je łatwo zintegrować z istniejącymi konfiguracjami fabrycznymi za pomocą autonomicznych robotów mobilnych (AMR).

Łącznie rozwiązania te automatyzują i usprawniają różne etapy produkcji, kierując się modułowością i elastycznością u podstaw, poprawiając produktywność, niezawodność i jakość, aby sprostać zapotrzebowaniu na wysokonakładową produkcję addytywną.

LEAP Awards 2023 - mechanika

W kategorii Mechanika HP zdobyło natomiast srebrny medal za projekt termicznego zaworu przełączającego 3.0, który opracowano wspólnie z GKN Additive (Forecast 3D) oraz firmą John Deere, produkującą obecnie te zawory addytywnie na urządzeniach z serii HP Metal Jet S100, aby następnie je montować w maszynach rolniczych.

Termiczny zawór przełączający 3.0 wydrukowany w 3D ze sproszkowanego metalu na urządzeniach HP MJ S100

Zoptymalizowany zawór termiczny 3.0

Termiczny zawór przełączający John Deere 3.0 to przeprojektowana, wydrukowana w 3D część dla wiodących w branży maszyn rolniczych z opcją zimnego rozruchu. We współpracy z siecią produkcji przyrostowej GKN Additive (Forecast 3D) firma John Deere wykorzystuje technologię HP Metal Jet do tworzenia drukowanych w 3D części metalowych, które zapobiegają żelowaniu lub woskowaniu oleju napędowego. Zawór jest częścią ciągników John Deere 6R i 6M i otwiera się oraz zamyka w określonych warunkach termicznych, utrzymując temperaturę paliwa w ekstremalnych warunkach pogodowych bez wpływu na wydajność silnika.

Zdobycie 2 nagród w tak prestiżowym konkursie inżynieryjnym potwierdza, że HP jest dominującym graczem w sektorze dostawców rozwiązań do produkcji addytywnej, które wpływają na zmianę krajobrazu przemysłowego w kierunku gospodarki w obiegu zamkniętym, co stanowi wyzwanie XXI wieku nie tylko dla HP, ale wszystkich producentów na świecie!

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas