HP i Oechsler współpracują w ramach skalowania produkcji addytywnej w przemyśle

Oechsler, dostawca rozwiązań inżynieryjnych i jeden z największych producentów części drukowanych w 3D oraz HP, lider w przemysłowych rozwiązaniach do druku 3D, ogłosili nowy sojusz, mający na celu przyspieszenie masowej produkcji AM. Firmy współpracują w całym cyklu życia produktu, od nowych projektów po produkcję końcowych części, aby opracować przełomowe aplikacje dla klientów z branż takich jak motoryzacja, sprzęt gospodarstwa domowego oraz urządzenia medyczne.

Kontynuując masową produkcję części drukowanych w 3D, wierzymy, że współpraca z liderem w branży, takim jak HP, umożliwi naszym klientom pełne wykorzystanie możliwości cyfrowej produkcji” – mówi Matthias Weißkopf, wiceprezes ds. Badań i rozwoju w Oechsler AG. „Dzięki zaawansowanym możliwościom systemów druku 3D klasy produkcyjnej firmy HP możemy zapewnić niespotykane dotąd poziomy jakości, szybkości, niezawodności i oszczędności kosztów. Możliwość ścisłej współpracy na każdym etapie cyklu życia produktu i wspólne opracowywanie przełomowych aplikacji z HP i naszymi klientami zmieni branże ”.

Firma Oechsler zainstalowała flotę drukarek 3D HP Jet Fusion 5200 klasy przemysłowej w swojej fabryce w Ansbach w Niemczech. Wykorzystując zaawansowane możliwości platformy, HP i Oechsler współpracują z klientami nad wspólnym opracowywaniem nowych zastosowań przy użyciu szeregu zaawansowanych materiałów udostępnionych przez BASF, w tym nowego polipropylenu HP 3D o wysokiej zdolności ponownego użycia (PP) i termoplastycznego poliuretanu ULTRASINT® TPU01.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas