HP drukuje swoje pierwsze buty w technologii MJF 3D

Niebieskie sneakersy są najnowszym przykładem zastosowania autorskiej technologii  HP MJF 3D w produkcji niestandardowej podeszwy środkowej i wkładki w obuwiu przeznaczonym do biegania.

HP uważa ten segment rynku za kluczowy w rozwoju addytywnego wytwarzania (AM), podobnie jak motoryzację, medycynę i przemysł.  Koncentrując się na dostarczaniu najbardziej zaawansowanych rozwiązań do druku 3D, HP sukcesywnie nawiązuje współpracę z dostawcami oprogramowania (Netfarbb, Autodesk, Solidworks, Siemens) i materiałów (BASF, Henkel, Lubrizol).

Zarówno podeszwa środkowa jak i wkładka powstały z elastomeru, który jest wytwarzany przez koncerny chemiczne takie jak BASF – do urządzeń z serii HP Jet Fusion 5200 3D i Lubrizol – do serii 4200 Jet Fusion 5200 3D, który obecnie pracuje nad certyfikacją tego materiału do urządzeń z najbardziej „produkcyjnej” serii, czyli drukarek 3D HP JF 5210 Pro.

Prezentowane obuwie waży zaledwie 200 gramów i oferuje amatorom biegania amortyzację i doskonały zwrot energii, co pozwala im na osiąganie lepszych wyników sportowych.

Sneakersy powstały dzięki wykorzystaniu nie tylko druku 3D, ale i skanowania 3D – HP stworzyła rewolucyjną platformę Fitstation, analizującą chód, następnie generującą cyfrowy, trójwymiarowy model stopy,  potrzebny do zaprojektowania i wydrukowania w 3D unikalnej wkładki, którą można nosić w każdym bucie. Innowacyjne rozwiązanie HP to prawdziwy przełom w produkcji w pełni dostosowanych do użytkowników butów, które wykorzystują już wszyscy zawodnicy ligi NFL.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas