GM otwiera centrum uprzemysłowienia produkcji przyrostowej

Producent samochodów General Motors ogłosił otwarcie swojego centrum zajmującego się produkcją addytywną, przyłączając się tym samym do BMW i Seat.

Centrum industrializacji addytywnej (AIC) to 1400 metrów kwadratowych powierzchni, które  powinno pozwolić grupie na przyspieszenie rozwoju prototypów, produkcji narzędzi, ale także gotowych części. Obecnie wyposażone w 75 maszyn różnych technologii, General Motors realizuje strategię integracji wytwarzania przyrostowego z codziennymi operacjami, zapewniając im  zwinność i szybkość. Co więcej, jeden z oddziałów po raz pierwszy zaprezentował swoje nowe samochody zawierające części wydrukowane w 3D.

Dla General Motors wytwarzanie przyrostowe nie jest nową metodą: grupa stosuje ją od ponad 30 lat, w szczególności do zastosowań związanych z szybkim prototypowaniem.

W ostatnich latach GM koncentruje swoje wysiłki na trzech filarach: prototypach funkcjonalnych, narzędziach i gotowych częściach zamiennych

Nowe centrum AIC zostało powołane do zwiększenia udziału wytwarzania przyrostowego w swoim środowisku produkcyjnym. Będzie również wspierać wszystkie operacje wykonywane przez General Motors z jednego miejsca.

Centrum AIC GM

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas