DyeMansion wprowadza kolory Pantone 2021 w przemysłowym barwieniu dla AM

Różnorodność kolorów jest podstawą technologii DyeMansion, która zmierza do przeprojektowania procesu produkcyjnego, dążąc do jego pełnej automatyzacji.

Ich rozwiązania przeznaczone do barwienia jako jednego z etapów postprocessingu w addytywnej produkcji, pozwalają po raz pierwszy odtworzyć prawie każdy możliwy kolor na drukowanych w 3D częściach polimerowych.

Aby zapewnić  klientom jak najlepszy dobór barw, zgodnych na przykład z przyszłym zastosowaniem produktów, DyeMansion, oferuje możliwość pokolorowania części 3D w sposób powtarzalny i zautomatyzowany, odpowiadając na potrzeby wielu branż – od automotive po produkty lifestylowe oraz przemysłowe.

Rozwiązanie DM 60 zapewnia żywe i jasne kolory nawet dla szarych części wydrukowanych w technologii HP MJF, które trudno jest zabarwić.

Podczas specjalnego procesu opracowanego przez DyeMansion, barwnik reaguje z materiałem w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem, dzięki czemu wnika w otwarte pory części z tworzywa sztucznego. Pozwala to uzyskać jednolicie i trwale zabarwione elementy.

System kolorów Pantone

System barwienia DyeMansion pozwala również korzystać z całej palety kolorów RAL, opracowanej zgodnie z określonymi parametrami materiałów i wykończenia. Oprócz standardowych barw, dla wszystkich projektantów i miłośników mody, DyeMansion może przygotować dowolny kolor Pantone TPG dla każdego rodzaju wykończenia powierzchni. Tegoroczny Pantone Color of the Year 2021 to dwie kontrastujące barwy –  szary i żółty, aktualnie dostępne w standardowej palecie kolorów DyeMansion.

Pantone Color 2021 

Dzięki zaangażowaniu DyeMansion, barwienie stało się procesem przemysłowym, przyjaznym dla użytkownika i w pełni odtwarzanym oraz skalowalnym. Otwiera drzwi do wysokiego stopnia powtarzalności i produktywności z AM, która staje się coraz powszechniejszą technologią produkcyjną zgodną z koncepcją Przemysłu 4.0

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas