Druk 3D w technologii HP MJF 3D wygrywa Young Design 2020

W finale konkursu Young Design 2020 swoje autorskie pomysły zaprezentowało, podobnie jak w poprzednich edycjach, 9 uczestników. Wiemy już, komu udało się wywalczyć główną nagrodę!

Odmładzamy przemysł

Young Design to konkurs dedykowany młodym twórcom o największym potencjale do współpracy z przemysłem. Od 12 lat organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jego głównym celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia – takich, którzy rozumieją rynek i jego potrzeby.

Cover Voronoi

21 stycznia 2021 Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród finalistów, którzy prezentowali siebie i swoje portfolio. Główną nagrodę otrzymał projektant, który poza samym projektem, najlepiej zaprezentował swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi pracodawcami.

Stypendium otrzymała Oliwia Otręba –  studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która zaprezentowała Cover Voronoi – elastyczną nakładkę na protezę kończyny dolnej, wydrukowana w 3D w technologii HP Multi Jet Fusion.

Nakładka nie tylko osłania elementy protezy, lecz także nadaje kształt symulujący zdrową nogę, co jest szczególnie pożądane przez użytkowników w przypadku noszenia długich spodni. Cover wyróżnia sposób mocowania, który sprawia, że produkt jest jednoelementowy i nie przemieszcza się podczas codziennego użytkowania. 

Druk 3D w technlogii HP MJF 3D

Technologia HP Multi Jet Fusion 3D wspiera medycynę w wielu obszarach – od produkcji modeli przedoperacyjnych po wytwarzanie protez i ortez, aparatów ortodontycznych oraz skomplikowanej aparatury medycznej.

W obszarze opieki zdrowotnej znacznie upraszcza proces opracowywania implantów protetycznych, skracając czas pracy lekarzy oraz rehabilitacji i leczenia pacjenta. Nic więc dziwnego, że jest coraz częściej wybierana przez protetyków i ortotyków.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas