Druk 3D w produkcji inteligentnych okularów VPS 19

Drukarki HP Jet Fusion 3D przyspieszają produkcję inteligentnych okularów, wykorzystywanych do wydajnej konserwacji i napraw sprzętu przemysłowego.

Viewpointsystem GmbH to wiedeńska firma technologiczna, która wykorzystuje innowacyjne technologie, w tym druk 3D, do opracowywania i wytwarzania swoich produktów. Najnowszym projektem austriackiego startupu są inteligentne okulary VPS 19, które łączą pracowników w różnych lokalizacjach tak, jakby pracowali razem w tym samym miejscu.  

VPS 19 to praktyczne i ekonomiczne narzędzie do zdalnej konserwacji i kontroli maszyn, idealne również do celów szkoleniowych i dokumentacyjnych. Spełniając wymogi bezpieczeństwa zgodne z normą EN 166, okulary są ponadto niezwykle wygodne w noszeniu i idealnie nadają się do zdalnej pracy przy produkcji i konserwacji maszyn, realizowanej przez serwisantów z różnych lokalizacji, w których aktualnie się znajdują. Choć plastikowe oprawki VPS 19 są bardzo solidne, to, jednocześnie wyjątkowo lekkie –  para okularów waży tylko 43 gramy!

Wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań HP z serii Jet Fusion 3D było kluczowe dla szybkiego i opłacalnego opracowania oprawek. W procesie iteracyjnym, prototypy można było elastycznie optymalizować w bardzo krótkim czasie, aż do uzyskania ostatecznej geometrii okularów. I to przy znacznie niższych kosztach, niż przy użyciu tradycyjnych metod wytwórczych.

Elastyczność produkcji, jaką zapewnia druk 3D w technologii HP 3D, to kolejny argument, który zadecydował o lokalizacji produkcji okularów w Wiedniu. Viewpointsystem polega bowiem na lokalnym partnerze d4pro, korzystającym z przemysłowych systemów do produkcji addytywnej (AM) od HP. 

Na urządzeniu JF 4210 3D  są produkowane plastikowe oprawki w ilości 400 sztuk tygodniowo, między innymi dzięki zoptymalizowanemu przepływowi pracy w rozwiązaniach produkcyjnych HP,  pozwalających na wytwarzanie 24/7 min. dzięki oddzielnej stacji przetwarzania.

Jedną z firm używających VPS 19 jest Private Landbrauerei Schönram w Bawarii, która może dzięki temu szybko wyeliminować przestoje na hali produkcyjnej, spowodowane awarią maszyny. Nawet jeśli nie ma eksperta technicznego w miejscu gdzie trzeba dokonać naprawy, to inteligentne okulary VPS 19 śledząc ruchy oczu, pozwalają mu widzieć oczami lokalnego technika, rejestrując jego pole widzenia i ostrość, co jest przyczyną awarii. VPS 19 jest ponadto wygodny w noszeniu i można go używać w prawie każdych warunkach oświetleniowych.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas