Decathlon wybiera druk 3D w technologii HP MJF 3D

Decathlon korzysta z druku 3D zarówno w prototypowaniu jak i finalnym wytwarzaniu gotowych produktów, od wielu lat. Gigant artykułów sportowych, wdrożył ostatnio nowe cyfrowe rozwiązania produkcyjne wraz z materiałami budulcowymi HP, aby zaspokoić rosnące potrzeby swoich klientów. 

Umożliwiająca szybką i wszechstronną produkcję addytywną, proszkowa technologia HP MJF 3D oferuje francuskiemu detaliście przewagę konkurencyjną, pozwalając na szybsze wprowadzanie innowacji i lepsze ceny dla swoich klientów. Wykorzystywany do projektowania niektórych złożonych części produktów, a także do obsługi po sprzedażowej, Druk HP3D w Decathlon rozwija się od 4 lat. 

Kilka dni temu francuska marka zainaugurowała swoją pierwszą koncepcję sklepu przyszłości,  zlokalizowaną w Villeneuve d´Ascq na północy Francji. Salon o nazwie Decathlon DX o powierzchni 800 metrów kwadratowych jest „królestwem” technologii 3D (skanery 3D, druk 3D, oprogramowanie projektowe etc.) zapraszających konkretnego klienta do udziału w projektowaniu produktów jutra.

Decathlon od lat koncentruje się na innowacjach, oferując wysokowydajny i nowatorski sprzęt zaprojektowany tak, aby spełniał potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych sportowców. Utrzymanie konkurencyjności na całym świecie i nadążanie za potrzebami klientów, skłoniło firmę do zastosowania technologii wytwarzania przyrostowego w swoim procesie produkcyjnym. Firma otworzyła zatem swoje laboratorium druku 3D, Additive Manufacturing Lab (ADDLAB), do testowania pomysłów, projektowania prototypów i tworzenia form. Główną siłą napędową ośrodka badawczo-rozwojowego Decathlon są zaawansowane systemy HP oraz 3D System.

Jako największy na świecie sprzedawca artykułów sportowych, posiadający ponad 1500 sklepów w 49 krajach, Decathlon korzysta również z sieci AM. Jest członkiem HP Digital Manufacturing Network, dzięki czemu może zdalnie zarządzać procesami produkcji – począwszy od zamawiania części, po  kontrolę postępu produkcji, w ramach swojej strategii globalnego skalowania wykorzystania druku 3D i zwiększania produkcji, przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas