Premiera HP Jet Fusion 5210 3D w Polsce – Centrum Druku zwiększa skalę AM tworzyw sztucznych

Wraz z premierą serii HP Jet Fusion 5200 3D w krakowskim Centrum Druku przemysł może przyspieszyć swoją podróż do pełnej skali produkcji addytywnej (AM). Drukarka Jet Fusion 5210 3D stanowi bowiem według większości ekspertów branżowych, najbardziej zaawansowane rozwiązanie do drukowania przestrzennego ze sproszkowanych tworzyw sztucznych, jakie jest obecnie dostępne na rynku.

Przystosowanie modelu drukarki HP Jet Fusion 5210 3D do pracy to kilkudniowy proces. Pozytywna weryfikacja warunków technicznych w miejscu przyszłego użytkowania urządzenia jest wstępem do właściwej instalacji. W Strefie Serwisowej Centrum Druku, znajdującej się w zagłębiu technologicznym Krakowa, właśnie zakończono prace związane z przystosowaniem urządzenia do eksploatacji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku firma jako pierwsza w kraju zaprezentowała urządzenie z serii Jet Fusion 580 3D, drukujące bezpośrednio całej palecie kolorów CMYK. Wspólnie z HP, Centrum Druku chce pomóc zainteresowanym instytucjom działającym na polskim rynku, przygotować się do nadchodzącej ery produkcji cyfrowej.

HP Jet Fusion 5210 3D

Nowe rozwiązania HP z serii Jet Fusion 5200 3D wraz z materiałami eksploatacyjnymi od BASF zapewniają zrównoważoną środowiskowo produkcję, z niskim śladem węglowym oraz wiodącym w branży poziomem odzyskiwania materiałów. Produkcja addytywna może być teraz naprawdę szybka.

Model Jet Fusion 5210 3D jest najbardziej ekonomicznym w eksploatacji rozwiązaniem HP, które pozwala na przewidywalny i stały czas drukowania 3D dla każdego rodzaju części, usprawniony przepływ pracy i ciągły druk 3D za pomocą automatycznego mieszania materiałów, z zamkniętą stacją przetwarzania i samodzielną jednostką chłodzącą. Gwarantuje najwyższą jakość – od drobnych szczegółów i ostrych krawędzi po tekstury – i optymalną wydajność na poziomie przemysłowym OEE. Czas wytworzenia obiektu ulegnie znacznemu skróceniu, z 83 do nawet 3 godzin, co jest bardzo istotne w szybkim prototypowaniu. Wewnętrzne testy i symulacje, jakie regularnie przeprowadzano, pokazały, że średni czas drukowania porównywalnych modeli w technologii HP Jet Fusion 3D jest do 10 razy krótszy niż w pozostałych, na przykład topionego osadzania (FDM) czy selektywnego spiekania laserowego (SLS).

Druk 3D na zlecenie

Potencjalni użytkownicy nie muszą się zastanawiać, jak dostosować swoją infrastrukturę, żeby w 100 % wykorzystać możliwości, które oferuje urządzenie. Obecnie mogą skorzystać z dedykowanej platformy online, dzięki której zlecą zdalną produkcję części 3D.

AM3D.pl pozwala na realizację zamówień produkcyjnych w ciągu jednego dnia roboczego – i to przy założeniu, że wykonano by projekty składające się z kilkuset, a nawet kilku tysięcy detali. Kluczem do osiągnięcia tego celu ma być nie tylko przyspieszenie samego procesu druku 3D, lecz także chłodzenia wydruków oraz optymalizacji postprocessingu. Więcej na temat optymalizacji urządzeń z serii HP JF 5200 3D można przeczytać tutaj.

Centrum Druku wprowadzając tego typu rozwiązania, pokazuje, dokąd powinien zmierzać profesjonalny druk 3D.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas