AMS Auto, czyli druk 3D urządzeń filtrujących powietrze w środkach transportu

Biorąc pod uwagę  sezon jesienny, ze wzmożeniem infekcji i zanieczyszczeń powietrza, związanych z sezonem grzewczym, firma FICEPS3 zaprezentowała prototyp o nazwie AMS Auto, przeznaczony do umieszczania w różnych środkach transportu, takich jak pociągi, samochody czy autobusy, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza.

Model został opracowany z wykorzystaniem technologii wytwarzania przyrostowego i ma wpłynąć na ograniczenie rozprzestrzenianie się chorobotwórczych wirusów oraz innych zanieczyszczeń, dzięki filtrowaniu i sterylizacji.

AMS Auto zawiera dwa porty USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz cztery punkty mocowania do różnych części pojazdu, takich jak na przykład oparcie siedzenia.

Jak działa AMS Auto?

Urządzenie jest w stanie wysterylizować zamknięte pomieszczenie i uwolnić je od ponad 95% wirusów, bakterii i mikroorganizmów. Prototyp w sposób ciągły i cichy filtruje powietrze, wystawiając je na działanie dużej ilości światła ultrafioletowego, czyli na proces fotochemiczny, zapewniający sterylizację. 

Aby stworzyć AMS Auto, zespół FICEPS3 wykorzystał  technologię wytwarzania przyrostowego Multi Jet Fusion od HP, drukując je przestrzennie z poliamidu PA 12.

 Firma ta jest gorącym zwolennikiem przemysłowego druku 3D i ponad 40% części zamiennych w swojej automatycznej linii lakierniczej produkuje przy użyciu HP MJF, w tym koła pasowe, osie i elementy konstrukcyjne. Zoptymalizowała także ramię robota automatycznej linii do malowania, aby zmniejszyć jego rozmiar i całkowitą masę, co jak oszacowano, dało 72% oszczędności energii.

O FICEP

FICEP S3 to zaawansowana technologicznie firma inżynieryjno-badawczo-rozwojowa, działająca na całym świecie w ramach grupy FICEP. Wytwarza maszyny i opracowuje oprogramowanie do zarządzania produkcją głównie dla producentów stali konstrukcyjnej.

Powołana przez grupę inżynierów z dużym doświadczeniem w świecie przemysłowym, których celem jest osiągnięcie niestandardowych rozwiązań i innowacji poprzez wykorzystanie najnowszych technologii. Integrują oni w rozwoju firmy wytwarzanie przyrostowe w technologii HP Multi Jet Fusion, korzystając z nylonu PA 12 jako materiału budulcowego. Dzięki temu mogą produkować komponenty mające dobrą stabilność wymiarową, dodatkowo odporne na alkalia, oleje, alkohole, rozcieńczone nieorganiczne kwasy i węglowodory aromatyczne. 

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas