OECHSLER opracowuje ochronną warstwę drukowaną w 3D dla cobotów

Współpraca Forward AM z OECHSLER, w ramach przetwarzania polimerów, umożliwia ludziom i robotom współpracującym (collaborative robots – cobots) współdzielenie przestrzeni roboczej na liniach produkcyjnych bez żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, a firmom produkcyjnym utrzymywanie stałej, wysokiej produktywności.

Wykorzystując Ultrasint TPU 01 – elastomer przeznaczony do druku 3D w technologii HP Multi Jet Fusion 3D, OECHSTER wytwarza addytywnie tzw. RoboSkin,  amortyzującą siły oddziaływania cobotów. 

Cienka, wysoko pochłaniająca warstwa jakby drugiej skóry, jest owinięta wokół stawów cobota, co zmniejsza ryzyko obrażeń pracowników wchodzących z nim w interakcję. Jednocześnie prędkość cobota może wzrosnąć nawet o 150%, co bezpośrednio wpływa nie tylko na jego produktywność, ale i całej linii.

RoboSkin wydrukowana w technologii HP MJF 3D z zastosowaniem lattice structure

Previous slide
Next slide

RoboSkin działa jak mechaniczny bufor kolizyjny, który nie wymaga żadnych dodatkowych czujników. Ochronna warstwa z TPU jest wygodna i łatwa w montażu, zajmując minimalną przestrzeń. Co więcej, zastosowanie konstrukcji kratownicowej oraz druku 3D w produkcji Roboskin pozwala na łatwe, szybkie i ekonomiczne dostosowanie jej do każdego typu cobota.

Na halach produkcyjnych coboty są często rozmieszczane na różnych stanowiskach roboczych. RoboSkin eliminuje potrzebę demontażu, ponownego montażu i kalibracji maszyny, oszczędzając w ten sposób czas i koszty związane z przestrojeniem linii.

Dodatkową zaletą RoboSkin jest, dzięki strukturze kratownicowej, że działa jak przepuszczalna skóra, zapobiegając gromadzeniu się ciepła i przegrzewaniu podzespołów cobota. Eliminuje także konieczność montowania czujników do nadzoru obszaru roboczego i stanowi warstwę izolacyjną przewodów zasilających bez ograniczania  ruchów cobota.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas