HILOS, czyli moda i technologia w parze

Druk 3D wchodzi na rynek obuwia w zupełnie nowy sposób dzięki debiutantowi HILOS, oferującemu unikalne buty Georgia. Wykonane z zaledwie dwóch podstawowych komponentów — podeszwy wydrukowanej w 3D i skórzanej cholewki obuwie pokazuje, jak wytwarzanie przyrostowe upraszcza proces produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu i wydajności.

HILOS to start-up z Portland, który opracował kompleksową platformę produkcyjną obuwia na żądanie i zastosował ją w procesie wytwarzania dotychczas niedrukowanych w 3D modeli obuwia. Odchodząc od tworzenia trampek czy sandałów, z którymi najbardziej kojarzy się druk 3D, firma koncentruje się na modnych, casualowych butach, które wytwarza i dostarcza w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin od momentu, kiedy klient złoży zamówienie.

Buty Georgia oferowane przez HILOS, dostępne na żądanie w różnych wariantach i kolorach

Global Footwear Awards

Drukowane w 3D i nadające się do recyklingu buty HILOS reprezentują ewolucyjny krok w sektorze sprzedaży produktów wolno rotujących, łącząc najnowsze osiągnięcia sprzętu, oprogramowania i materiałów do produkcji cyfrowej. Za takie podejście startup otrzymał prestiżową nagrodę Global Footwear Awards, która jest przyznawana utalentowanym projektantom obuwia na całym świecie. Nagroda docenia kreatywność, jednocześnie honorując zrównoważone praktyki, które zainspirują całą branżę.

Innowacyjny projekt HILOS nazwany Georgia reprezentuje nowy sposób wytwarzania butów, który przywraca niuanse i złożoność rzemiosła, ale na skalę masowej produkcji. Wykorzystuje druk 3D, aby usprawnić „rękę” twórcy, dostarczając produkt wytwarzany w tzw. obiegu zamkniętym, który w 100% nadaje się do recyklingu.

Previous slide
Next slide

Produkcja w obiegu zamkniętym

Misją HILOS jest zmiana sposobu wytwarzania, tak aby nie marnować surowców, które można odzyskać. Realizują to poprzez proces produkcji bez odpadów, czyli druk 3D, wytwarzając obuwie na zamówienie klienta, któremu oferują również możliwość recyklingu zużytej pary butów. Tak, aby można było im nadać drugie życie.

Model produkcji obuwia nie zmienił się właściwie od lat 70-tych XIX wieku i jest to jedna z najbardziej nieefektywnych gałęzi przemysłu na świecie, co startup HILOS zamierza zmienić.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas