„Future Up Your Factory” – DyeMansion prezentuje wiele nowych produktów i innowacji na Formnext 2022

15 listopada we Frankfurcie nad Menem w Niemczech rozpoczęła się kolejna edycja największych targów poświęconych technologiom addytywnym na świecie – Formnext 2022.

 Jak w poprzednich latach, na wydarzeniu pojawiła się globalna elita produkcji przyrostowej. Wśród zarejestrowanych wystawców są m.in. 3D Systems, Additive Industries, BigRep, Carbon, Desktop Metal, DMG Mori, Dyemansion, EOS, Formlabs, GE Additive, HP, Keyence, Markforged, Materialise, Renishaw, Ricoh, Siemens, Stratasys, Trumpf, Voxeljet. Ponadto wiele znanych międzynarodowych koncernów chemicznych i produkcyjnych prezentuje swoje rozwiązania w całym łańcuchu procesów – BASF, Evonik, Henkel, SMS Group i wielu innych.

Wśród premier szerokim echem komentowane są rozwiązania firmy DyeMansion, która prezentuje między innymi swój nowy system — Powerfuse S PP, przeznaczony do wykańczania powierzchni wydruków 3D powstałych z polipropylenu.

Według firmy to pierwsze w historii ekologiczne rozwiązanie przeznaczone do postprodukcji w przemysłowym druku 3D na bazie jednego z najpopularniejszych materiałów produkcyjnych, jakim jest polipropylen.

Powerfuse S PP DyeMansion

Powerfuse S PP

Klasyczny model Powerfuse S DyeMansion współpracuje ze wszystkimi sztywnymi i elastycznymi materiałami dostępnymi na rynku, takimi jak PA, TPU, ULTEM i inne, podczas gdy nowy Powerfuse S PP jest przeznaczony do wykańczania powierzchni wydruków 3D z polipropylenu. 

„Po siedmiu latach w biznesie, opracowując rozwiązania dla naszych klientów, jestem podekscytowany, widząc, że fabryka przyszłości staje się rzeczywistością, również dzięki naszym najnowszym produktom. Wspólnie z partnerami budujemy systemy do zastosowań wielkoseryjnych. Na Formnext pokazujemy, jak każdy może wdrożyć nasze rozwiązania we własnej fabryce. Łączność, automatyzacja i powtarzalna jakość to warunki wstępne pomyślnego rozwoju Twojej fabryki w przyszłości” — powiedział Felix Ewald, dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion, podczas premiery nowego Powerfuse  S PP.

Wysoki stopień automatyzacji i obieg zamknięty ze zintegrowanym odzyskiwaniem rozpuszczalnika to  kluczowe cechy nowego systemu DyeMansion.

Usługi cyfrowe DyeMansion 360°

Podczas tegorocznej edycji Formnext DyeMansion prezentuje również swoją pierwszą rodzinę produktów cyfrowych — DyeMansion 360° Digital Services. W jej skład wchodzą: DyeMansion Workflow Center, DyeMansion Data Connect i DyeMansion Remote Service.

Zespół Ansion DyeM buduje połączone linie produkcyjne jutra i po raz kolejny udowadnia, że ​​jest wiodącym partnerem w zakresie transformacji, umożliwiając bardziej cyfrowy sposób wytwarzania, obejmujący najnowocześniejszą przemysłową technologię IoT .

DyeMansion Workflow Center to aplikacja internetowa oparta na chmurze i przeglądarce. DyeMansion wybrało Siemens MindSphere jako platformę do stworzenia swojego produktu. Oferuje ona monitorowanie na żywo, niestandardowe alerty i historię zadań, ponadto jest gotowa do natychmiastowego użycia dzięki możliwości podłączenia typu plug and play. Użytkownicy za pomocą DyeMansion Workflow Center monitorują i analizują własny przepływ pracy.

Z kolei DyeMansion Data Connect zapewnia na miejscu dane maszynowe i procesowe dla systemów MES/ERP.

Trzeci z nowych produktów — Remote Service gwarantuje maksymalny czas sprawności, dzięki bezpośredniemu rozwiązywaniu problemów, wydajniejszej współpracy poprzez ukierunkowane wsparcie
i zmniejszenie zasobów.

DyeMansion dołącza również do platformy oprogramowania CO-AM firmy Materialise, koncentrując się na rozwoju produkcji seryjnej AM jako partner w zakresie postprocessingu. Według firmy ich przepływ pracy „Print-to-Product” można bezproblemowo uzyskać w CO-AM za pomocą standardowego interfejsu OPC-UA.

DyeMansion Workflow Center

Partnerstwo z HP — kwalifikacja nowych materiałów na platformę postprocessingu

Oferując kompleksowe rozwiązania do postprocessingu w proszkowych technologiach 3D (SLS, MJF), także w przypadku nowego urządzenia HP Jet Fusion 5420W DyeMansion ściśle współpracuje z HP, aby zaoferować zautomatyzowany postprocessing w celu wykańczania i barwienia białych części, wyprodukowanych za pomocą najnowszego rozwiązania HP. 

Według DyeMansion wydruki z nowego materiału do druku od HP mogą być za pomocą systemów DyeMansion barwione w szerokiej gamie żywych kolorów i wykańczane zgodnie z potrzebami aplikacji. Na Formnext 2022 r. firmy prezentują różnorodne części końcowe, podkreślające szerokie spektrum możliwości wykończenia powierzchni i barwienia.

Previous slide
Next slide

„Jako doświadczony dostawca części MJF jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami, jakie można uzyskać dzięki białym częściom MJF, z materiału HP 3D HR PA 12 W. Widzimy jego ogromny potencjał, zwłaszcza w segmencie opieki zdrowotnej, w zwiększaniu zadowolenia klientów dzięki bardzo dobrej rozdzielczości detali oraz nowym opcjom kolorystycznym i wykończenia powierzchni, zapewnianym przez systemy DyeMansion, które ten nowy materiał wprowadza na rynek” – komentuje na gorąco Henry Lundell, odpowiedzialny za rozwój biznesu w Prototal.

DyeMansion opracowało również dokument zatytułowany „Optymalizacja postprocessingu dla Ultrasint TPU01”, skupiający się na odpylaniu, wygładzaniu parowym i barwieniu elastomera TPU do druku w technologii HP Multi Jet Fusion. Jest to bardzo ważne ze względu na trudności w wygładzaniu powierzchni wydruków powstałych z tego elastomeru za pomocą aktualnie dostępnych na rynku rozwiązań.

W ciągu ostatniego roku DyeMansion zyskało 12 nowych partnerów dystrybucyjnych i 9 produkcyjnych, co oznacza to, że globalna platforma partnerska DyeMansion pozostaje najpotężniejszą siecią AM w procesie druku 3D w proszkowych technologiach. Celem koncernu jest bowiem zwiększenie globalnej dostępności wysokiej jakości aplikacji końcowych.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas