DyeMansion dostarcza tysięczny system do postprocessingu wydruków 3D z tworzyw sztucznych

DyeMansion — lider w zakresie rozwiązań do postprocessingu w przemysłowym druku 3D z tworzyw sztucznych, ogłosił sprzedaż swojego tysięcznego systemu. Powerfuse S został wdrożony w firmie ZEISS Vision Care z branży optycznej, która oferuje swoim pacjentom kompleksową opiekę okulistyczną.

Felix Ewald, dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion, w wywiadzie dla TCT Magazine powiedział: „Jestem niesamowicie dumny z tego kamienia milowego. Technologia DyeMansion przoduje w kształtowaniu przyszłości produkcji. Nie tylko sprzedajemy maszyny, ale torujemy drogę nowej erze produkcji i industrializacji wytwarzania przyrostowego. Chcę serdecznie podziękować całemu naszemu zespołowi, klientom i partnerom, którzy w ciągu ostatnich lat zaufali naszej technologii. To była niesamowita podróż, odkąd w 2016 roku sprzedaliśmy naszą pierwszą maszynę”.

Felix Ewald podkreśla, że to dzięki zespołowi Dyemansion i jego zaangażowaniu oraz wierze w innowacje, udało się osiągnąć tak duży sukces na rynku przemysłowych rozwiązań do produkcji addytywnej (AM).

Ewald i jego zespół na początku 2016 roku podczas dostawy dwóch pierwszych systemów barwienia - DM60. Większość ludzi na zdjęciu nadal pracuje w firmie (Pia Kramer, Maximilian Spes i Maximilian Kraus).

DyeMansion zostało założone w 2015 roku i obecnie zatrudnia 95 pracowników. Według firmy zaczęli od wprowadzenia pierwszego rozwiązania koloryzującego do wydruków 3D powstałych w proszkowej technologii SLS, czyli DM60 i od tego czasu znacznie rozszerzyli swoje portfolio. Aktualnie Dyemansion oferuje zintegrowane, kompleksowe systemy przetwarzania końcowego, obejmujące zaawansowane rozwiązania w zakresie usuwania proszku (Powershot C), wygładzania powierzchni wydruków i barwienia, działając na rynku europejskim i amerykańskim. 

Powerfuse S, czyli najbardziej zaawansowane rozwiązanie do postprocessingu 3D z wykorzystaniem rozpuszczalnika i pary, opracowane przez Dyemansion do obróbki tworzyw sztucznych, a przede wszystkim elastycznych polimerów jak np. TPU

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury do przetwarzania końcowego otwiera drzwi do wysokiego stopnia powtarzalności i produktywności w przemysłowej produkcji addytywnej (AM). Dlatego wdrożenie odpowiednich rozwiązań musi być priorytetem dla tych, którzy przyjmują druk 3D do produkcji lub chcą zwiększyć wykorzystanie tej technologii w przyszłości.

Na platformie AM3D oferujemy zautomatyzowany postprocessing z wykorzystaniem właśnie rozwiązań DyeMansion i pomagamy firmom działającym na rynku polskim we wdrożeniu tej najbardziej zaawansowanej technologii wykończenia powierzchni w zakładach produkcyjnych, które korzystają z przemysłowego druku 3D w technologiach SLS i MJF.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas