BOTTER x Reebok na Paryskim Tygodniu Mody prezentują buty drukowane w technologii HP MJF 3D

Światy mody i odzieży sportowej w ciągu ostatnich dwóch dekad stale eksperymentuje z innowacjami, aby tworzyć futurystyczne produkty wymagające mniejszej ilości materiałów i ekspansywnych procesów produkcyjnych.

Podczas Paryskiego Tygodnia Mody, który trwał od 17 do 22 stycznia 2023 r. biuro projektowe BOTTER we współpracy z globalną marką Reebok zaprezentowało nową kolekcję sneakersów Venus Comb Murex Shell.

Rewolucyjne buty zostały wyprodukowane addytywnie z wykorzystaniem technologii HP Multi Jet Fusion 3D na potrzeby nowej kolekcji.

Jako marka, której DNA wywodzi się bezpośrednio z jednego z najbardziej zróżnicowanych biologicznie regionów morskich na świecie, BOTTER jest zawsze blisko tematów związanych z oceanem (i jego ochroną). Nowe snikersy są inspirowane pięknie wyglądającym drapieżnym ślimakiem morskim (Venus Comb Murex), których kształt nie byłby możliwy do uzyskania inaczej niż addytywnie.

Previous slide
Next slide

BOTTER chce inwestować w przyszłość poprzez tworzenie odzieży i akcesoriów, które są trwałe i wykonane ze zrównoważonych materiałów. Marka zamierzała do końca 2022 roku zaprojektować 80% swoich kolekcji z tworzyw sztucznych, pochodzących z odpadów oceanicznych, które zgodnie z manifestem zrównoważonego rozwoju firmy, będą zbierane podczas sprzątania plaż na całym świecie. Pozostałe 20% kolekcji powstanie z materiałów biodegradowalnych, takich jak wełna i bawełna. 

W trosce o ginącą florę i faunę Morza Karaibskiego — regionu,  z którego wywodzi się duet projektantów BOTTER, marka rozpoczęła współpracę z HP. Partnerstwo to ma na celu nie tylko stworzenie produktu będącego połączeniem innowacji, zrównoważonego rozwoju i luksusu, ale również wsparcie globalnych działań na rzecz ochrony środowiska. BOTTER produkuje swoją odzież głównie we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii, aby obniżyć swój ślad węglowy i zachować zgodność z europejskimi przepisami dotyczącymi recyklingu i wykorzystania energii odnawialnej.

HP z kolei poważnie przygląda się segmentowi obuwia, dostrzegając w tym obszarze potencjał swojej proszkowej technologii do druku 3D – Multi Jet Fusion, która może zapewnić wyższą produktywność przy zdecydowanie niższych kosztach, jeśli chodzi o wytwarzanie wysokiej klasy obuwia sportowego.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas