Bentley rozszerza swoje możliwości produkcyjne stawiając na druk 3D

Bentley Motors Limited — producent luksusowych samochodów i SUV-ów, należący do Grupy Volkswagen od 1998 roku, ogłosił inwestycję w wysokości 3 milionów funtów w swój zakład druku 3D z siedzibą w Crewe w Wielkiej Brytanii.

Ostatecznym celem inwestycji jest drukowanie funkcjonalnych elementów pojazdów i dalsze dostosowywanie ich do wymagań klientów. W 2021 roku firma Bentley wykorzystała produkcję addytywną w szerokim zakresie zastosowań, produkując przyrostowo ponad 15 000 komponentów. Świadczy to o zaangażowaniu koncernu w dążenie do bardziej zrównoważonego wytwarzania, jakie oferuje AM.

Centrum 3D firmy Bentley w Crewe w Anglii z między innymi serią HP JF 3D uznawaną za najbardziej przemysłową technologię addytywną na rynku

Inwestycja w druk 3D to urzeczywistnienie wizji koncernu, zmierzającej do stworzenia długofalowego i zrównoważonego modelu biznesowego, aby pozostać w czołówce postępu technologicznego.

Flota systemów druku 3D w fabryce Crewe składa się głównie z najnowszej generacji maszyn przemysłowych pracujących w technologii FDM, PolyJet oraz MJF od HP. Drukarka Jet Fusion 5210 3D od HP to ostatni zakup koncernu, dzięki któremu może wytwarzać addytywnie na skalę masową komponenty  z  tworzyw sztucznych — polimery (PA 11 i PA 12) i elastomery (TPU).

Zainstalowany w Centrum Druku 3D w Crewe najnowocześniejszy sprzęt umożliwia 50-procentowe oszczędności kosztów w przeliczeniu na pojedynczą część, a działając przez całą dobę, zakład jest w stanie wyprodukować tysiące komponentów w ponad 25 różnych opcjach materiałowych bez potrzeby outsourcingu.

Innowacyjny zespół badawczo-rozwojowy firmy Bentley zidentyfikował już szeroką gamę elementów do druku, która obejmuje zarówno narzędzia wspomagające prace produkcyjne i montażowe, jak i lekkie klocki szlifierskie wykorzystywane w kultowym warsztacie firmy Bentley.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas