Advanced Factories 2023 – strategie na rzecz bardziej konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu

Już dziś, czyli 18 kwietnia, Advanced Factories rozpoczyna swoją siódmą edycję, umacniając się jako największe targi automatyki przemysłowej i robotyki w południowej Europie.

Od 2017 roku na targach prezentowane są najnowsze rozwiązania z zakresu systemów automatyki przemysłowej, robotyki, oprogramowania, sztucznej inteligencji, Digital Twin, Big Data, IoT, cyberbezpieczeństwa oraz Saas.

Od wtorku do czwartku ponad 30 000 profesjonalistów z branży przemysłowej bierze udział w wydarzeniu, aby znaleźć rozwiązania, które poprawią produktywność i efektywność w ich zakładach.

„Po siedmiu edycjach Advanced Factories są już największymi targami automatyki przemysłowej i robotyki w południowej Europie i stały się corocznym wydarzeniem, którego nie można przegapić, jeśli chcemy odkryć najnowsze rozwiązania poprawiające produktywność fabryk i wprowadzić swój biznes na nowy poziom konkurencyjności” – podkreśla Albert Planas, dyrektor generalny Advanced Factories i AMT – Advanced Machine Tools.

Wraz z Advanced Factories odbywa się pierwsza edycja AMT – Advanced Machine Tools — nowego  wydarzenia dla sektora obrabiarek.

Kongres Przemysłu 4.0

Mając na celu nie tylko pokazanie najnowszych innowacji dla przemysłu wytwórczego, ale także podzielenie się historiami sukcesu zastosowania tych technologii w fabrykach, Advanced Factories i AMT – Advanced Machine Tools zaprezentują case studies takich firm jak: Nippon Gases, Canmartex, Nestlé, Sanofi, Cepsa, Motocono, Antolin, Familia Martínez, Seat Componentes, Dicomol, Premo Group i BSH Electrodomésticos oraz innych, które z sukcesem wdrożyły technologie 4.0 w swoich przepływach pracy.

Ponad 380 ekspertów przemysłowych z sektora motoryzacyjnego, lotniczego, farmaceutycznego, spożywczego, elektronicznego oraz tekstylnego i kolejowego podzieli się swoimi sukcesami, strategiami i najnowocześniejszymi modelami zarządzania zwiększającymi konkurencyjność biznesową.

Jednym z głównych tematów Kongresu Przemysłu 4.0 jest zrównoważony rozwój. Prelegenci przeanalizują znaczenie posiadania sprzętu o niskim zużyciu energii i mniejszym wpływie na środowisko, ale także zaprezentują infrastrukturę produkcyjną umożliwiającą wydajne wytwarzanie bez wad.

Nowe rozwiązania i trendy w przemysłowym druku 3D

Ze zrównoważoną produkcją najbardziej kojarzy się druk 3D.  Wytwarzanie przyrostowe przeniknęło do ​​sektora przemysłowego w wielu zastosowaniach, od napraw po produkcję masową. W tym obszarze automatyzacja odgrywa kluczową rolę. 

Na Kongresie Przemysłu 4.0 Albert Martí z Motocono i Nelson Urbina z Sicnova pokażą, w jaki sposób produkować addytywnie dobra konsumpcyjne.

Faza ​​projektowania (Design for Additive Manufacturing — DfAM) to obszar o dużym potencjale rozwoju, szczególnie z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania oraz AI, co pozwoli przemysłowi produkcyjnemu na jeszcze większą konkurencyjność. Tak, jest w przypadku przedstawionym przez Martina Kronę z Markforged, który wykorzystuje swoje nowe oprogramowanie przygotowawcze w optymalizacji topologicznej lub automatyzacji procesów iteracyjnego modelowania 3D.

Druk 3D ma również ogromne zalety w przemyśle narzędziowym. Jego przydatność jest tak duża, że ​​już teraz analizuje się możliwości nowych obrabiarek wykorzystujących od początku zarówno subtraktywną, jak i addytywną technologię wytwarzania.

Advanced Factories to zatem obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą usprawnić swój łańcuch produkcyjny i poszukują najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla swojego biznesu.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas