Zwiększ produkcję części drukowanych w 3D dzięki platformie AM na żądanie

Usprawnienie produkcji oraz ciągły rozwój jest celem wszystkich firm, a szczególnie tych najbardziej innowacyjnych, które pracują w stale rozwijającej się branży wytwarzania przyrostowego.

Znalezienie równowagi między popytem a podażą nie jest łatwe. Producenci muszą trafnie przewidywać, ile ich produktów będzie potrzebnych w określonym czasie i miejscu, aby zaspokoić niepewny popyt. Potrzebują zatem niezawodnego partnera, który zapewni odpowiednią wydajność produkcji. Tu właśnie wkracza AM3D, czyli platforma online do produkcji na żądanie.

Dzięki kalkulatorowi online dostępnemu na stronie platformy AM3D.pl można oszacować koszty produkcji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Od wyceny, przez produkcję, po kontrolę jakości, cały nasz system jest zbudowany wokół szybkości, aby pomóc przekształcać pomysły w produkty i optymalizować wytwarzanie w całym cyklu życia produktu — od prototypowania po produkcję na żądanie.

Najlepszy przyjaciel inżyniera

Nowoczesny, przyjazny dla użytkownika interfejs pozwala spędzać mniej czasu na przesyłaniu i zamawianiu części, a więcej na wprowadzaniu pomysłów w życie. AM3D oferuje firmom dostęp do nowych materiałów, przyspieszenie w rozwoju produktów, a dodatkowo, jak wynika z obserwacji firm już korzystających z takich rozwiązań, oszczędności nawet do 90% kosztów i 80% czasu.

Najlepsze drukarki 3D, pracujące w technologii HP Multi Jet Fusion oraz urządzenia do postprodukcji firmy DyeMansion 3D zapewniają maksymalną dokładność nawet przy najbardziej złożonych modelach. 

Zarówno prototypowanie, jak i produkcja seryjna

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiego prototypowania, czy seryjnej produkcji części, w AM3D znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Możesz na przykład porównywać materiały i wykończenia — wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne opcje dla swojego projektu.

Zwiększona jakość dzięki inspekcjom cyfrowym

AM3D to nie tylko druk 3D, ale również inne usługi — skanowanie 3D oraz badania materiałowe.

Skanowanie 3D odgrywa kluczową rolę w ocenie dokładności. Cyfrowe odwzorowanie kształtów oraz powierzchni 3D za pomocą skanerów to precyzyjny i łatwy proces. Na platformie AM3D wykorzystujemy skanery firmy Artec 3D głównie do kontroli dokładności kształtów i powierzchni, ale także do inżynierii odwrotnej, zadań pasowania elementów oraz prac montażowych.

Usługę skanowania 3D można również wycenić online jeszcze przed jej rozpoczęciem — wystarczy określić wielkość obiektu, który ma być zeskanowany, a następnie wybrać format pliku konieczny do osiągnięcia obranego celu wykonywania skanu i zaznaczyć podczas wyceny online.

Badania materiałowe stają się integralną częścią projektowania i ulepszania produktów w prawie każdej branży. Pomiar wytrzymałości, twardości, zużycia czy innych właściwości mechanicznych materiałów jest dla inżynierów sposobem na zrozumienie, w jaki sposób sprostają rygorom różnych zastosowań – od przemysłu ciężkiego po biomedycynę.

Dysponując szeroką gamą profesjonalnych rozwiązań, poprzez platformę AM3D jesteśmy w stanie podjąć się niemal każdego wyzwania związanego z produkcją 3D, oferując profesjonalne usługi w zakresie druku, postprodukcji oraz skanowania 3D i badań materiałowych zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

Przekonaj się, że warto zaufać fachowcom z bogatym doświadczeniem w tej branży i testuj naszą platformę, zyskując przewagę konkurencyjną w biznesie!

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas