Zegarki drukowane w 3D – przyszłość zegarmistrzostwa

Ubrania w całości drukowane w 3D? Wydaje się, że branża modowa wykazuje duże zainteresowanie wytwarzaniem przyrostowym, które w ciągu zaledwie kilku lat przeszło od science fiction do science fact. Teraz wkracza do świata zegarmistrzostwa, w którym nowa marka o nazwie Kairod oferuje pierwszą kolekcję zegarków drukowanych w 3D.

Addytywne wytwarzanie w tym sektorze otwiera projektantom nieznane dotąd możliwości w tworzeniu indywidualnie dopasowanych i produkowanych na zamówienie dodatków w cenie standardowych produktów.

Tradycja i nowoczesność

Ideą Kairod jest wykorzystanie zrównoważonych materiałów wysokiej jakości w limitowanej serii produktów sprzedawanych w przystępnej cenie.

Dzięki zastosowaniu druku 3D w technologii HP Multi Jet Fusion z biopoliamidu pozyskiwanego na bazie oleju rycynowego firma Kairod stworzyła eleganckie klasyczne zegarki, przyjazne dla środowiska i nadające się do recyklingu.

Zegarki Kairod z kopertą i tarczą drukowaną w 3D z poliamidów klasy inżynieryjnej

Koperta została wydrukowana z organicznego poliamidu PA 11 wytwarzanego z nasion rycyny, stanowiącej alternatywę dla zwykle stosowanej w produkcji tworzyw sztucznych, ropy naftowej. Tarcza natomiast powstała ze sproszkowanego poliamidu PA 12 w technologii SLS, ale również można ją było uzyskać w technologii HP 3D. Obie metody bazują bowiem na sproszkowanych materiałach budulcowych o właściwościach porównywalnych do stali.

Previous slide
Next slide

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój

Ekologia zajmuje ważne miejsce w wyzwaniach dzisiejszego świata. Firma Kairod to marka, świadoma tego faktu, dlatego zobowiązuje się do oferowania mocnych, przyjaznych dla środowiska i nadających się do recyklingu produktów. Wbrew pozorom możliwe jest wprowadzanie innowacji przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko, co firma postanowiła udowodnić, wprowadzając na rynek 4 października w przedsprzedaży zegarki drukowane w 3D w 3 wariantach kolorystycznych.

Rozpowszechnianie się druku 3D otworzyło nowe drogi tworzenia i ukazywania detali. Można teraz stworzyć fizyczny model poglądowy wyrobu, aby zaprezentować go klientowi lub w procesie wytwarzania addytywnego od razu wykonać finalny produkt bez użycia form i narzędzi skrawających, co wpływa na bardziej zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas