Słuchawki drukowane w 3D, czyli komfort i jakość w standardowej cenie

Masowo wytwarzane słuchawki w najlepszym razie nie pasują idealnie, w najgorszym przypadku są niewygodne w użytkowaniu i oferują niską jakość dźwięku. Podejście „jeden rozmiar dla wszystkich” pozostawia zatem wiele do życzenia. 

Podczas gdy smartfony wprowadzają innowacje w niezwykłym tempie, akcesoria, w tym słuchawki audio, „nie nadążają”, dlatego znany na świecie dostawca systemów nagłośnienia — firma Overline Systems wprowadza innowacyjne rozwiązanie z wykorzystaniem druku 3D.

Dzięki addytywnej produkcji w technologii HP Multi Jet Fusion na platformie do druku 3D na zlecenie stworzono opaskę, która jest jednocześnie lekka i wytrzymała, a co najważniejsze, można ją łatwo dopasować do użytkownika dzięki regulowanej długości.

Innowacyjne słuchawki nauszne drukowane w 3D

Słuchawki Overline System zostały zaprojektowane tak, aby można je było łatwo konfigurować, dlatego składają się z 15 unikalnych części.

Zamiast polegać na kosztownym i czasochłonnym formowaniu wtryskowym, firma wybrała druk 3D, który zapewnia im większą elastyczność produkcji, pozwalając na drukowanie pojedynczych sztuk razem w tej samej partii.

Produkując wszystkie części jednocześnie, Overline Systems oszczędza czas i znacznie obniża całkowity koszt produkcji swoich słuchawek.

Dzięki przemysłowym drukarkom HP z serii Jet Fusion, bazującym na sproszkowanych tworzywach sztucznych części mogą być drukowane w jednym cyklu, co oznacza, że ​​można wytwarzać więcej komponentów jednocześnie.
Overline Systems produkuje w technologii HP MJF z materiału PA 12, który idealnie się do tego nadaje. Koncern tworzy addytywnie zarówno funkcjonalne prototypy, jak i gotowe do użytku części produkcyjne w ciągu jednego dnia, oferując stałe właściwości mechaniczne, jakość wykończenia powierzchni oraz precyzyjną rozdzielczość elementów.

Słuchawki Overline System wykorzystywane są na różnego rodzaju imprezach plenerowych, dlatego musiały być wytwarzane z materiału, który byłby stabilny niezależnie od warunków atmosferycznych. W przypadku produkcji z poliamidu PA 12 obiekty są wodoodporne i stabilizowane na promieniowanie UV, dzięki czemu można przejść od funkcjonalnego prototypowania do produkcji szybko i ekonomicznie.

Szara powierzchnia wydruków z PA 12 może się różnić w zależności od obiektu, co czyni go idealnym do prototypowania i testów mechanicznych.

Previous slide
Next slide

Uszlachetniający postprocessing

Na potrzeby produkcyjne zastosowano barwienie w systemie Color Resist. To autorskie rozwiązanie oferowane przez DyeMansion — lidera w postprocessingu wydruków powstałych w technologiach proszkowych takich jak MJF czy SLS. Słuchawki są barwione na kolor czarny, z matowym wykończeniem.

Dzięki zastosowaniu technologii Color Resist, słuchawki Overline Systems są bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Co więcej, stabilny i spójny kolor gwarantuje, że każda z wytwarzanych serii wygląda identycznie.

Previous slide
Next slide

Addytywna produkcja na zlecenie

Niestandardowe, customizowane słuchawki Overline Systems powstają na platformie do druku 3D, która pozwala na szybkie wytwarzanie wraz z natychmiastową wyceną kosztów produkcji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Na polskim rynku takie usługi oferuje platforma AM3D, która również bazuje na technologii druku HP3D oraz postprodukcji DyeMansion.  

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom klientów zakupem produktów, które są wyjątkowe i w pełni dostosowane do użytkownika, AM3D wydrukowało jako przykład możliwości technologii addytywnych słuchawki Hippie, które posiadają unikalny wygląd oraz wszystkie niezbędne funkcjonalności, jakie powinny oferować profesjonalne słuchawki audio.

Regulowana długość opaski pozwala dopasować słuchawki do obwodu głowy użytkownika, a elementy dekoracyjne, zamontowane na opasce podkreślą ich styl i unikalny charakter. 

Naprawy i wymiany zużytych komponentów też mogą przebiegać dużo sprawniej — addytywna produkcja każdego z nich trwa zaledwie 1 dzień!

Produkcja addytywna pomaga wyprzedzić konkurencję, uzyskując znacznie wydajniejszy proces produkcyjny. Co więcej, stosowanie wytwarzania przyrostowego jest idealnym sposobem na budowanie marki i DNA firmy, wprowadzenie innowacji i podniesienie estetyki wyrobów, a także zmniejszenie zapasów.

Niższe koszty produkcji addytywnej, a także większy komfort i wyroby lepszej jakości, jakie oferuje stosowanie AM, przyniesie producentom długoterminowe korzyści i pozwoli na masową personalizację, dzięki czemu zyskają na tym również konsumenci, którzy będą mogli liczyć na unikatowe i indywidualnie dopasowane do ich oczekiwań produkty.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas