Scott Sports produkuje prototypy przy użyciu technologii HP MJF 3D

Aby uprościć proces rozwoju swoich artykułów sportowych, szwajcarska firma Scott Sports w ostatnich latach coraz częściej inwestuje w druk 3D. W technologii HP Multi Jet Fusion (MJF) nie tylko drukuje plastikowe prototypy, ale także niestandardowe części rowerowe.

Scott Sports to międzynarodowa marka sportowa zatrudniająca ponad 1500 pracowników na całym świecie. Działając na ponad 100 rynkach, firma kontroluje rozwój, marketing i sprzedaż różnych marek i produktów w wielu dyscyplinach sportowych — kolarstwie,  bieganiu, motorowerach, narciarstwie itp. z centrali w Givisiez w Szwajcarii. Jej portfolio marek obejmuje między innymi Bergamont, Syncros i Tailored-Fits. 

Aby uprościć proces rozwoju swoich artykułów sportowych, firma Scott Sports w ostatnich latach coraz częściej inwestuje w metody wytwarzania przyrostowego. W technologii HP Multi Jet Fusion (MJF) nie tylko drukuje plastikowe prototypy w 3D, ale także gotowe, niestandardowe części.

„Dzięki drukowi 3D byliśmy w stanie znacznie uprościć proces rozwoju i jesteśmy w stanie efektywnie opracowywać i produkować bezpośrednio w naszej siedzibie głównej. Nie tylko korzystamy z krótszych czasów realizacji, ale jednocześnie chronimy naszą własność intelektualną” – wyjaśnia Benjamin Schmitt, szef produkcji cyfrowej.

Oznacza to, że dzięki wdrożeniu wytwarzania addytywnego firma korzysta z mniejszej liczby usługodawców zewnętrznych i może „obsłużyć” we własnym zakresie większą liczbę etapów rozwoju i produkcji. 

Przykładowy osprzęt rowerowy, który firma Scott Sports rozwija z wykorzystaniem druku 3D

Prototypy komponentów rowerowych i podeszew butów

Dzięki technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion prototypy poszczególnych komponentów do rowerów Scott mogą być wydajnie produkowane na miejscu. Drukarka z serii HP Jet Fusion 5200 3D wykorzystywana jest również przy produkcji indywidualnych podeszew butów dla marki Tailored Fits. We współpracy z partnerami w Polsce i Niemczech możliwe było opracowanie prostego sposobu zbierania danych biometrycznych w sklepach partnerskich. Dane te są następnie wykorzystywane do zaprojektowania i wytworzenia indywidualnie dopasowanych, unikatowych produktów. Druk 3D jest w pełni zautomatyzowany i zaczyna być integrowany z liniami montażowymi w zakładach produkcyjnych firmy Scott.

Previous slide
Next slide

Podeszwy Tailored Fits wytwarzane addytywnie w technologii HP MJF 3D

„Dzięki technologii HP Multi Jet Fusion jesteśmy w stanie elastycznie reagować na zmiany, nowe wymagania czy wyzwania w łańcuchu dostaw”– podkreśla Schmitt.

W nadchodzących latach technologia ma być integrowana z kolejnymi procesami i wykorzystywana w projektowaniu pozostałych serii produktów oferowanych na rynku przez firmę Scott.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas