Rheinmetall Defence Australia stawia na druk 3D w produkcji LYNX KF41

GoProto ANZ, australijska firma zajmująca się produkcją addytywną, ogłosiła właśnie udaną dostawę lokalnie wydrukowanych w 3D dla Rheinmetall Defence Australia (RDA) uchwytów i paneli komunikacyjnych, montowanych w pojazdach LYNX KF 41. 

Firma jest pierwszym dostawcą druku 3D, który współpracuje z RDA w ramach programu Defence Land 400 Phase 3 dla Wspólnoty Narodów.

GoProto ANZ wydrukowało szereg funkcjonalnych komponentów z materiału PA 12 w technologii HP Multi Jet Fusion 3D, głównie uchwytów i paneli komunikacyjnych. Mogą być zamontowane w bojowym wozie LYNX KF 41, jeśli RDA, po analizie wyników testów użytkowania, oceni je jako najlepsze spośród 3 wytrzymałych, ale lekkich paneli komunikacyjnych do szybkiego wysiadania żołnierzy z pojazdu.

Ewolucja technologiczna i innowacje w walce lądowej są integralną częścią australijskiej przewagi bojowej. Zmiany projektowe proponowane w komponentach drukowanych w 3D mają na celu poprawę zdolności żołnierza w zakresie integracji, tworzenia sieci i komunikacji.

Trzy pojazdy LYNX rywalizują obecnie w testach dotyczących działań ograniczających ryzyko. Szereg prób zostanie przeprowadzonych w Australii – między innymi mobilności, odporności na wybuchy czy śmiertelności.

Simon Marriott, dyrektor zarządzający GoProto ANZ, stwierdza, że ich technologia druku 3D umożliwiła szybką, przejrzystą i wydajną komunikację w zakresie projektowania pakietu łączności pojazdu. 

GoProto ANZ, oferując lokalne usługi wytwarzania przyrostowego, jest w stanie szybko reagować na wyzwania projektowe i oddawać w ręce zespołu Rheinmetall różne prototypy z pełną funkcjonalnością produkcyjną.

Oczyszczanie wydruków powstających w technologii HP MJF 3D w Centrum Technologicznym GoProto w Melbourne

Firma obecnie liczy, że uda jej się włączyć więcej druku 3D w procesach produkcji w sektorze australijskiego przemysłu obronnego i razem z Rheinmetall wpłynie na wzrost suwerennej przewagi Australijskich Sił Zbrojnych  (ADF).

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas