Przemysłowy druk 3D rewolucjonizuje świat ortodoncji

Świat ortodoncji został zrewolucjonizowany przez druk 3D, a Smile Direct Club jest liderem dzięki oferowaniu niedrogiej, wygodnej i przystępnej opiece stomatologicznej.

Dzięki współpracy z HP, rozpoczętej w 2019 r., Smile Direct Club korzysta obecnie z 60 najnowszych drukarek 3D pracujących w autorskiej technologii druku 3D kalifornijskiego koncernu –  HP Multi Jet Fusion 3D. Nadzorowane przez pracowników zakładu o nazwie Smile House, drukarki pracują przez całą dobę, pomagając tworzyć miliony alignerów, przywracających wielu osobom uśmiech marzeń.

Cyfrowa produkcja alignerów - Smile House

Druk 3D pozwala na masową personalizację, która w przyszłości ma zastąpić masowe wytwarzanie jednakowych produktów. Ramon Pastor, szef HP ds. Technologii druku 3D,  chwali Smile Direct Club i wskazuje tę firmę jako wspaniały przykład dla wielu innych branż – takich jak zdrowie i wellness czy dobra konsumpcyjne, w rozwoju personalizacji, która dzięki HP MJF 3D jest możliwa i skalowalna. Ale dlaczego zastosowanie drukarek 3D w ortodoncji jest tak ważne?

Spersonalizowane alignery

Moc druku 3D pozwala na tworzenie indywidualnych aparatów ortodontycznych, w pełni dostosowanych do kształtu zębów użytkownika, w przystępnej cenie i na masową skalę. Smile Direct Club jest w stanie wyprodukować w swojej fabryce 40 000 alignerów dziennie, a do końca roku 2021 6,7 miliona sztuk ma trafić do pacjentów. Już teraz firma buduje kolejną fabrykę cyfrową, w której planuje umieścić tyle samo drukarek 3D, co w Smile House w Columbii. Otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku.

Formy do produkcji alignerów - druk 3D w technologii HP MJF 3D

Addytywna produkcja alignerów jest bardziej przyjazna dla środowiska, niż  tradycyjne metody wytwarzania. Zarówno formy, jak i nakładki, są produkowane na żądanie, co eliminuje wszelkie nadwyżki odpadów. Ponadto technologia umożliwia lokalne drukowanie z plików cyfrowych, co eliminuje koszty, zarówno finansowe, jak i środowiskowe (związane z wysyłką i dystrybucją).

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas